Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2020

Przedszkolaki poznały swoją małą ojczyznę. Odwiedziły kilka miejsc

fot. Przedszkole Wesołą Piątka

fot. Przedszkole Wesołą Piątka

Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku dwie starsze grupy realizowały projekt „#Nasze miasto”. Pomysł wypłynął od dzieci, które stawiały mnóstwo pytań dotyczących naszej małej ojczyzny.

Wcześniejsze obserwacje i doświadczenia pomogły w ustaleniu sposobów uzyskania odpowiedzi. Poprzez wielokrotne obserwacje, badania, wycieczki, wyprawy terenowe, rozmowy ze sobą wzajemnie i z ekspertami, dzieci znajdowały odpowiedzi na postawione przez siebie pytania.         

Kopalnią wiedzy były spotkania w: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Bibliotece Dziecięcej, Urzędzie Miasta i Gminy, Starostwie Powiatowym oraz w redakcji gazety „Powiat”  i w Radio Nakło. Podczas spacerów i wycieczek przedszkolaki dokładniej przyjrzały się takim miejscom jak: nakielska marina, Rynek, Park 700-lecia Nakła,  Park Jana III Sobieskiego, amfiteatr. Realizując projekt dzieci nauczyły się piosenki „To moje miasto” i wiersza „W naszym małym miasteczku”. Podejmowały też działanie matematyczne, zbudowały makietę wschodniej części miasta oraz wykonały herb wybraną przez siebie techniką plastyczną.  

Zachęcamy wszystkich do odkrywania piękna naszego miasta!

Materiał: Przedszkole Wesołą Piątka

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)