Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

Przedszkolaki odwiedziły nakielską komendę. Dzieci poznały pracę policjanta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przedszkolaki z Kosztowa przybyły z wizytą do nakielskich policjantów. Maluchy zwiedzały # komendę i z zaciekawieniem przyglądały się pracy mundurowych. Wysłuchały też pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (04.06.19) dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Kosztowie (pow. pilski) odwiedziły mundurowych w nakielskiej jednostce policji.  

Przewodnikami maluchów byli policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch oraz mł. asp. Waldemar Małolepszy z referat ruchu drogowego.  

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego. Miały też okazję posłuchać jak za pomocą radiostacji dyżurny porozumiewa się z policjantami pełniącymi służbę na terenie miasta. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.  

Policjanci pokazali też przedszkolakom policyjny radiowóz oraz motocykl. Dzieci chętnie siadały „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się też „Niebieski Pokój”, w którym policjanci przesłuchują dzieci.

Na zakończenie wizyty w komendzie mundurowi przeprowadzili dla gości lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na pamiątkę wizyty rozdali maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)