Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

Przedszkolaki odwiedziły nakielską komendę. Dzieci poznały pracę policjanta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przedszkolaki z Kosztowa przybyły z wizytą do nakielskich policjantów. Maluchy zwiedzały # komendę i z zaciekawieniem przyglądały się pracy mundurowych. Wysłuchały też pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (04.06.19) dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Kosztowie (pow. pilski) odwiedziły mundurowych w nakielskiej jednostce policji.  

Przewodnikami maluchów byli policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch oraz mł. asp. Waldemar Małolepszy z referat ruchu drogowego.  

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego. Miały też okazję posłuchać jak za pomocą radiostacji dyżurny porozumiewa się z policjantami pełniącymi służbę na terenie miasta. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.  

Policjanci pokazali też przedszkolakom policyjny radiowóz oraz motocykl. Dzieci chętnie siadały „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się też „Niebieski Pokój”, w którym policjanci przesłuchują dzieci.

Na zakończenie wizyty w komendzie mundurowi przeprowadzili dla gości lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na pamiątkę wizyty rozdali maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)