Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Przedszkolaki odwiedziły komisariat. Poznały pracę policji

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” przyszły w odwiedziny do nakielskich policjantów. # Przedszkolaki miały okazję zwiedzić komendę i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca mundurowych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantów z nakielskiej jednostki odwiedzili nietypowi goście. Otóż, wizytę złożyły im dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” z Nakła. Przewodnikiem przedszkolaków była mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci zapoznały się z pracą oficera dyżurnego jednostki i zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się między innymi, jaki jest numer alarmowy policji i w jakich wypadkach można tego numeru używać. Obejrzały także policyjny areszt i usłyszały kilka słów na temat pracy policjanta pełniącego służbę w tym pomieszczeniu.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zasiąść za jego kierownicą.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z policyjnym psem Diego i jego przewodnikiem. Opiekun czworonoga, mł. asp. Rafał Stasiak opowiadał o swojej pracy. Policjant przypomniał też dzieciom, jak powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie wizyty w komendzie mali goście wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznane przepisy dzieci wspólnie z mundurowymi ćwiczyły w praktyce.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Zabieg parafinowy
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble pokojowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Lipoliza injekcyjna
Sprawdzanie świateł
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)