Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

02 listopada 2021

Przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 22 października odbyła się pierwsza w# tym roku szkolnym wycieczka autokarowa.

Tym razem 5 i 6 latki z „Donalda” odwiedziły Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne Babaluda, koło Chełmży. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Tematem spotkania była „Jesień na wsi” Przedszkolaki zapoznały się ze specyficznym charakterem gospodarstwa. Karmiły oraz poiły zwierzęta oraz mogły zaobserwować w jaki sposób doi się kozy. Poznały wygląd i zastosowanie starych narzędzi rolniczych, używanych niegdyś do uprawy ziemniaków oraz innych roślin okopowych. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był pobyt na polu uprawnym gdzie wspólnie uczestniczyły w wykopywaniu ziemniaków oraz zbieraniu dyni, którą mogły zabrać do przedszkola. Przedszkolaki poznały staropolski zwyczaj kiszenia kapusty. Miały możliwość uczestniczenia w szatkowaniu i ubijaniu w specjalnej wanience kapusty.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było rozpalanie ogniska w kuchence z fajerwerkami, na której gospodyni smażyła placki ziemniaczane wykonane z ziemniaków uzbieranych przez dzieci. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i zajadali chrupiące placki ziemniaczane. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Atrakcją dla nich było przejście specjalnie dla nich przygotowanego toru przeszkód.

Czas upłynął szybko w wesołej atmosferze. Zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do przedszkola.

Materiał: Kinga Geppert - Przedszkole "Donald"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)