Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2021

Przedświąteczna Zbiórka Żywności. Ludzi pomagających było mnóstw

fot. pow.

fot. pow.

W piątek i sobotę 3 i 4 grudnia w całej Polsce odbyła się już XIX Ogólnopolska# Zbiórka Żywności Caritas TAK POMAGAM. Jak co roku w zbiórce udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle. Wolontariusze przez całą sobotę zbierali żywność trwałą w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej. Ludzi pomagających było mnóstwo. Dzieci wraz z opiekunem przygotowały jak co roku sianko na stół wigilijny, którym obdarowywały darczyńców.

Całodzienna zbiórka przyniosła 176 kg żywności. W koszu znalazły się przeróżne produkty tj. mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, herbata, mleko, konserwy, słodycze i wiele innych. Dzieci podczas zbiórki prowadziły także akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i rozprowadzały świece na stół wigilijny. Po skończonej zbiórce, jeszcze tego samego dnia żywność została policzona i przygotowano z niej paczki świąteczne. Szkolne Koło Caritas z SP2 przygotowało ich 25. Każda paczka to ponad 7 kg żywności, która wieczorem trafiła do osób starszych, chorych, samotnych oraz potrzebujących z naszego miasta.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że dla wielu potrzebujących osób, te święta będą trochę lepsze. Dziękuję wolontariuszom za ich bezinteresowną pomoc, mile spędzony czas podczas zbiórki. Wielkie podziękowania kieruję do nauczycieli ze szkoły: pani Beaty Witusińskiej, pani Żanety Lustig-Gołębiewskiej i pani Eweliny Szarwark za opiekę nad dziećmi podczas zbiórki i pomoc w jej przeprowadzeniu.
Niech te Święta Bożego Narodzenia napełnią nas spokojem, miłością i radością, a Boża Dziecina niech nam błogosławi.

Materiał: Katarzyna Dobosz/ Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)