Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

21 października 2016

Przedsiębiorczość bez granic w Staszicu

W ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Przedsiębiorczość bez granic” współfinansowanego #przez Powiat Nakielski młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią udała się do Łodzi i Tuszyna.

Głównym celem wyjazdu studyjnego były łódzka „Manufaktura” oraz  tuszyński rynek hurtowy. Pierwszego dnia, czyli 18 października br. uczniowie zwiedzali Centrum Handlowe „Manufaktura” zlokalizowane w trzynastu wzorcowo zrewitalizowanych zabytkowych obiektach pofabrycznych, które zachowały atmosferę XIX-wiecznego miasta przemysłowego. Manufaktura obok ulicy Piotrkowskiej jest wizytówką Łodzi. W centrum zapoznano uczniów z układem i organizacją pracy ponad 250 sklepów i stoisk handlowych oraz  ze strategią zrządzania centrum handlowego. Ponadto młodzież zwiedziła Muzeum Fabryki, w którym zobaczyła cykl produkcyjny XIX-wiecznych  zakładów włókienniczych. Poznali etapy dynamicznego rozwoju rodzinnej firmy Poznańskich (dzisiejsza Manufaktura). Zobaczyli jak trafnymi decyzjami ekonomicznymi można było dojść do przemysłowej fortuny i jak systematyczne unowocześnianie technologii produkcji miało wpływ na dynamiczny rozwój fabryki. W związku z tym uczniowie obejrzeli wystawę oryginalnych dokumentów i zdjęć  potwierdzających etapy rozbudowy zakładu. Następnie młodzież pod opieką nauczycieli udała się na Uniwersytet   Łódzki. Tam poznała ciekawą ofertę edukacyjną Wydziału  Ekonomiczno-Socjologicznego. Dzień zakończył się zakwaterowaniem w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi.

W drugim dniu (19 października 2016 r.) uczniowie poznali zasady funkcjonowania rynku hurtowego w Tuszynie, jednego z największych rynków hurtowych w Polsce. Na obszernych terenach Centrum Targowego młodzież miała możliwość w praktyce obserwować sposób promocji różnego rodzaju firm i towarów. Ważne były praktyczne informacje z zakresu handlu, przedsiębiorczości i marketingu oraz szeroko rozumianej ekonomii.

Wyjazd studyjny przyjął charakter dualnego kształcenia zawodowego, które zakłada połączenie praktyki z nauką teoretyczną. W części praktycznej realizowanej w Łodzi i Tuszynie brało udział czterdzieściorosiedmioro uczniów. Stronę merytoryczną gwarantowali: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Małgorzata Fedec, Justyna Jamnik-Bojewska oraz Sławomir Chmielewski.

materiał: Sławomir Chmielewski

Oceń artykuł: 15 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)