Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Przedostatnia kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Zacięte spotkanie

fot. Nakielski Sport

fot. Nakielski Sport

W niedzielne przedpołudnie 4 grudnia rozegrano przedostatnią w tym roku kalendarzowym kolejkę Nakielskiej Ligi Siatkówki. #W meczu na szczycie MiSSM Trzecia Fala pokonała po tie-breaku Starą Gwardię.

Stara Gwardia NTS – MiSSM Trzecia Fala 1:2 )25:22, 21:25, 10:15)

Spotkanie dwóch faworytów do końcowego zwycięstwa w rozgrywkach było zacięte. Mimo że Trzecia Fala nie skompletowała najmocniejszego składu, to umiała ukryć swoje niedostatki jakościowe i podjąć skuteczną walkę. W pierwszej partii NTS popełniał sporo błędów serwisowych, ale niwelował to dobrą dyspozycją w ataku ze skrzydeł. Po kilkupunktowej serii w połowie seta przejął kontrolę nad przebiegiem gry i nie pozwolił przeciwnikom na skuteczną pogoń, wygrywając do 22. Drugą odsłonę lepiej zaczęła Fala, od początku uciekając na bezpieczną odległość. Tradycyjna rotacja składem Gwardii tym razem nie przyniosła oczekiwanych rezultatów – NTS wyraźnie odstawał od rywali. Dobry fragment Adriana Rohnki nie wystarczył, aby zniwelować straty i dość niespodziewanie doszło do tie- breaka. W nim na boisku rządził Szymon Piniarski, który kąśliwą zagrywką zapewnił swojej ekipie pokaźne prowadzenie. Umiejętne rozdzielanie przez niego piłek pozwoliło na kontynuację spokojnej gry i pewne zwycięstwo do 10. Tym samym Fala utrzymała się na fotelu lidera, chociaż należy pamiętać, że ma na swoim koncie jeden mecz rozegrany więcej od innych zespołów.

Strefa Łochowo – WDS Pińsko 2:0 (25:15, 25:15)

Drugi mecz nie przyniósł większych emocji. Obie ekipy walczyły o pierwszy triumf w tym sezonie, a gracze z Łochowa zrealizowali ten cel nadzwyczaj szybko. Już po pierwszych kilku akcjach dzięki dobrym serwisom Adama Kowalskiego prowadzili 6:0, a z czasem sukcesywnie powiększali przewagę. Duet Frydryszek – Grochala zapewniał siłę ognia na skrzydłach, a gracze WDS-u nie mieli żadnych argumentów, aby się temu przeciwstawić. Popełniali wiele błędów w przyjęciu, przez co nie mogli wyprowadzić skutecznych ataków. Druga partia wyglądała bliźniaczo, zwycięstwo Strefy nie podlegało dyskusji, a na wyróżnienie zapracował Grochala, który uzbierał aż 15 oczek na swoim koncie.

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący
Jakub Majewski (MiSSM) 41 pkt
Dawid Majewski (MiSSM) 39 pkt
Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 37 pkt

Najlepsi atakujący
Dawid Majewski (MiSSM) 34 pkt
Jakub Majewski (MiSSM 27 pkt
Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 24 pkt

Najlepsi serwujący
Szymon Piniarski (MiSSM) 14 pkt/10 bł/+ 4 pkt
Filip Koryluk (NTS Kadeci) 5 pkt/1 bł /+4 pkt
Mateusz Bruski (NTS Kadeci) 5 pkt/2 bł/+3 pkt

Najlepsi blokujący
Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 8 pkt
Dominik Kujawa (WDS Pińsko) 6 pkt
Aleksander Hibner (NTS Kadeci) 4 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki
Jakub Majewski (MiSSM) 16 błędów
Mateusz Musiał (COL- MAR) 14 błędów
Piotr Gawęda (MiSSM) 14 błędów

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Tabelę po V kolejce przedstawiamy poniżej.

Materiał: Stanisław Kwasigroch / Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)