Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie nowego zespołu

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W siedzibie nakielskiej komendy odbyło się spotkanie osób zajmujących się na terenie gminy # Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Spotkanie miało na celu poznanie się, wymianę informacji i wypracowanie wspólnych rozwiązań.

Celem zorganizowanego po raz pierwszy spotkania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Grup Roboczych zajmujących się na terenie gminy Nakło przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie była przede wszystkim wymiana informacji oraz poznanie się wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się zjawiskiem przemocy.

Przedsięwzięcie skierowano także do kuratorów, pedagogów, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników socjalnych, asystentów rodziny i policjantów, szczególnie dzielnicowych.

Omówiono między innymi dynamikę zjawiska przemocy na terenie gminy Nakło i przedstawiono skalę przemocy domowej na terenie gminy.

Prócz usystematyzowania spraw związanych z przemocą omówiono także algorytm postępowania w przypadku zaistnienia na terenie placówki oświatowej zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)