Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Program zapobiegania upadkom dla seniorów. NOK ogłasza nabór

fot. powierzone

fot. powierzone

Po raz drugi Gmina Nakło nad Notecią przystępuje do# realizacji „Programu zapobiegania upadkom seniorów”.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia. Ma na celu poprawę kondycji i koordynacji ruchowej osób starszych, a w efekcie zmniejszenie narażenia na urazy i złamania. W Programie może wziąć udział 30 osób z terenu naszej gminy. Zajęcia z trenerami będą odbywały się od września do listopada 2019 roku 3 razy w tygodniu. Każdy senior przed rozpoczęciem zajęć zostanie przebadany przez lekarza w kierunku stwierdzenia braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

W związku z powyższym ogłaszamy nabór dla seniorów. Zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie Nakielskiego Ośrodka Kultury od dnia 15 lipca 2019 r do 15 sierpnia 2019 r., pod nr tel. 52 386 08 62. Informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://programydlaseniora.pl/

Materiał: Lidia Bembnista/Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)