Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

Policjanci powiatu nakielskiego prowadzą cykl spotkań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas nadchodzących ferii. Ostatnio odwiedzili uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach i Szkole Podstawowej w Kcyni. Zajęcia w obu placówkach przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, do których dostosowano tematykę prelekcji.

W klasach młodszych policjanci przypominali dzieciom, by nie wchodziły na zamarznięte akweny, zachowały ostrożność podczas zabaw na śniegu i podczas pobytu bez nadzoru rodziców w domach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu ruchu drogowego, zwracając uwagę, by najmłodsi korzystali z wyznaczonych przejść dla pieszych, przemieszczali się właściwą stroną drogi i nosili na odzieży odblaski.

Uczniowie klas starszych dodatkowo dowiedzieli się wiele na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem w Internetu i zawieraniem znajomości w sieci. Prócz tego, policjanci przypominali o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzież może ponieść przed sądem za demoralizację i łamanie prawa.

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i zobaczyć pokaz tresur czworonoga przygotowany przez asp. szt. Łukasza Króla i jego podopiecznego Rokiego.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 35 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)