Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Prezenty przekazane pacjentom. Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

fot. sierż. sztab. Dariusz Kwaśniewski

Kolorowy papier, ozdobna wstążka, karnecik z życzeniami i# błyszcząca kokardka... Na Mikołajki i na święta, dla dużych i dla małych... W tym roku w rolę Świętego Mikołaja wcielili się funkcjonariusze Służby Więziennej okręgu bydgoskiego. Zamiast czapki służbowej założyli czapki św. Mikołaja – wszystko po to, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci z bydgoskiego szpitala.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego po raz kolejny pokazali, że mają serca i chcą się nimi dzielić z innymi. W tym roku z okazji „Mikołajek” funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy zainicjowali wspólną akcję wśród funkcjonariuszy zaprzyjaźnionych jednostek penitencjarnych, której odbiorcami są dzielni pacjenci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

W wyniku połączonych sił mundurowych z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Oddziału Zewnętrznego w Bydgoszczy-Fordonie, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy, Zakładu Karnego w Potulicach, Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa - Koła Terenowego w Potulicach oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy, we współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei Dzieciom zorganizowano wspólną akcję mikołajkową, bo każdy lubi dostawać prezenty i czuć, że jest dla kogoś ważny!

W ten wyjątkowy czas…

Pokolorowanie dziecięcego świata, w którym dziecko musi się zmierzyć z poważną chorobą wyzwoliło wiele pozytywnych emocji wśród mundurowych.

Funkcjonariusze Służby Więziennej najpierw zorganizowali zbiórkę środków finansowych, a następnie dokonali zakupu upominków, aby finalnie przekazać 60 okazałych paczek z podarunkami dla pacjentów bydgoskiego szpitala wraz z życzeniami powrotu do zdrowia.

Panująca pandemia nie pozwoliła na osobiste odwiedziny dzieci w szpitalu, ponieważ konieczne jest dbanie o ich bezpieczeństwo. W związku z powyższym delegacja funkcjonariuszy wraz ze Świętym Mikołajem w asyście mundurowych z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy służbowym autem wypełnionym po brzegi prezentami pojawiła się w szpitalu na kilka dni przed mikołajkami. Funkcjonariusze przekazali upominki personelowi szpitala, które zostały poddane kwarantannie, aby finalnie 6 grudnia mogły zostać przekazane dzieciom. Do upominków został dołączony także list i kartka od płk. Andrzeja Gniota - Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy z życzeniami spokojnych świąt i wytrwałości w walce o zdrowie.

To takie proste

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy bydgoskiej Służby Więziennej pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych, a Po(moc) ma MOC, kiedy działa się wspólnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wspólnie pokazaliśmy jak wielkie mamy serca, którymi chcemy się dzielić z innymi.

Galeria - Mikołaje w mundurach

Wideo - Mikołaje w mundurach YouTube

Materiał: kpt. Agnieszka Wollmann - Zakład Karny w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)