Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Prawie 1 mln 830 tys. zł dofinansowania. Sprawdź, co zostanie wyremontowane

fot. fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja# budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym (powiat toruński) - to nowe projekty, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Umowy o dofinansowanie opiewające na kwotę blisko 4,5 mln zł wręczyli dziś (20 października) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

- Wśród dofinansowanych zadań znalazł się wysoko oceniony przez Komisję Europejską projekt Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości zakładający kolejne instrumenty wsparcia przedsiębiorców. Satysfakcjonujące są także projekty termomodernizacji, które nie tylko wpływają na ochronę środowiska, ale także na poprawę ekonomii funkcjonowania instytucji, które je realizują, a najlepszym przykładem na to, że inwestycje są odpowiedzią na oczekiwania lokalnych społeczności, jest kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Informacje o projektach

Blisko 2 mln złotych trafiło na realizację projektu dotyczącego profesjonalizacji usług Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. W ramach zadania osoby zainteresowane założeniem własnej firmy, a także działający już lokalni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z doradztwa, szkoleń i adresowanych do nich spotkań, które ułatwią wejście na rynek lub pozwolą na rozwój biznesu. Projekt przewiduje także udzielenie wsparcia w postaci grantów na specjalistyczne usługi doradcze i szkoleniowe.

Środki unijne wesprą także inicjatywy w powiecie nakielskim. Termomodernizację z montażem instalacji fotowoltaicznej przejdą dwa obiekty – budynek administracyjny przy ulicy Kcyńskiej 34a w Szubinie i siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią, gdzie dodatkowo dobudowana zostanie winda. Dofinansowanie przekracza 1,8 mln. zł.

Mieszkańcy Lubicza Górnego (powiat toruński) zyskali nowe obiekty sportowe (tory pumptrack i skatepark) oraz plac zabaw. Zamontowane zostały także elementy małej infrastruktury – ławki i stojaki rowerowe. Dofinansowanie projektu z RPO wynosi 750 tys. zł.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    mieszkaniec, w dniu 21-10-2021 10:43:09 napisał:

    Winda dla urzędników ? A gdzie są windy w blokach mieszkalnych -pytam Urząd Miasta i Gminy/domy komunalne/ i Spółdzielnie Mieszkaniowe.Dotacje rządowe na te wygody czekają.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)