Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Prawdziwa aura Bożego Narodzenia. Wyjątkowa opowieść wigilijna

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

„Cicha noc, Święta noc, pokój niesie ludziom wszem”… ta i wiele innych # polskich kolęd, wybrzmiały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle dnia 12 grudnia po zajęciach lekcyjnych.

Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami panią Beatą Witusińską i panem Piotrem Składanowskim, zaprosili Rodziców i uczniów szkoły na przedświąteczne „Spotkanie w Betlejem".

Spotkanie to miało na celu zatrzymanie się na chwilę w tej przedświątecznej bieganinie, aby pobyć razem i poczuć prawdziwą aurę Świąt Narodzenia Chrystusa, który złożony w żłobie, będąc bogaty, dla nas stał się ubogim i zamieszkał wśród nas.

Spotkanie rozpoczęło się od najpiękniejszej z kolęd, ale w nietypowy sposób, ponieważ pani Katarzyna Spitza, mama jednego z naszych uczniów wykonała kolędę migając, przy akompaniamencie fletu, na którym grała Amelia Kubińska, uczennica klasy VIIc.

Opowieść Wigilijną pt: "Puste miejsc przy stole", przygotowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Dzieci od października uczestniczą w innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panią Katarzynę Dobosz, opiekuna SKC i właśnie podczas tego wieczoru mogły zaprezentować efekty swojej pracy.

Oprawą muzyczną podczas występu kierował pan Piotr Składanowski, grający na gitarze. Po wzruszającym przedstawieniu, na scenie zaprezentował się szkolny zespół "Takt" z piękną pastorałką oraz utalentowane solistki: Amelia Jarzębowicz z klasy VII a i Amelia Kubińska z klasy VII c.

Oczywiście nie zabrakło życzeń, wszystkim przybyłym złożyła pani Dyrektor Anna Maćkowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Wszystkim uczestnikom tego spotkania, Rodzicom, Nauczycielom i dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Niech czas Narodzenia Jezusa rozpali w nas wszystkich wzajemną miłość i życzliwość, abyśmy przede wszystkim zauważyli Chrystusa w naszych bliźnich.

materiał: Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)