Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Prawdziwa aura Bożego Narodzenia. Wyjątkowa opowieść wigilijna

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

„Cicha noc, Święta noc, pokój niesie ludziom wszem”… ta i wiele innych # polskich kolęd, wybrzmiały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle dnia 12 grudnia po zajęciach lekcyjnych.

Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami panią Beatą Witusińską i panem Piotrem Składanowskim, zaprosili Rodziców i uczniów szkoły na przedświąteczne „Spotkanie w Betlejem".

Spotkanie to miało na celu zatrzymanie się na chwilę w tej przedświątecznej bieganinie, aby pobyć razem i poczuć prawdziwą aurę Świąt Narodzenia Chrystusa, który złożony w żłobie, będąc bogaty, dla nas stał się ubogim i zamieszkał wśród nas.

Spotkanie rozpoczęło się od najpiękniejszej z kolęd, ale w nietypowy sposób, ponieważ pani Katarzyna Spitza, mama jednego z naszych uczniów wykonała kolędę migając, przy akompaniamencie fletu, na którym grała Amelia Kubińska, uczennica klasy VIIc.

Opowieść Wigilijną pt: "Puste miejsc przy stole", przygotowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Dzieci od października uczestniczą w innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panią Katarzynę Dobosz, opiekuna SKC i właśnie podczas tego wieczoru mogły zaprezentować efekty swojej pracy.

Oprawą muzyczną podczas występu kierował pan Piotr Składanowski, grający na gitarze. Po wzruszającym przedstawieniu, na scenie zaprezentował się szkolny zespół "Takt" z piękną pastorałką oraz utalentowane solistki: Amelia Jarzębowicz z klasy VII a i Amelia Kubińska z klasy VII c.

Oczywiście nie zabrakło życzeń, wszystkim przybyłym złożyła pani Dyrektor Anna Maćkowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Wszystkim uczestnikom tego spotkania, Rodzicom, Nauczycielom i dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Niech czas Narodzenia Jezusa rozpali w nas wszystkich wzajemną miłość i życzliwość, abyśmy przede wszystkim zauważyli Chrystusa w naszych bliźnich.

materiał: Katarzyna Dobosz/Beata Witusińska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)