Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Praktyki w Słowenii. Uczniowie wykonali świeczki z pszczelego wosku

fot. pow.

fot. pow.

Piątego dnia staży, w Światowy Dzień Pszczoły odwiedziliśmy# centrum pszczelarstwa „The Beekeeping Education Centre of Gorenjska”, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie na temat pszczół.

Dowiedzieliśmy się o tym, jak ważne są te owady nie tylko dla środowiska, ale także dla kultury słoweńskiej. Dodatkowo mieliśmy możliwość wykonania świeczki z pszczelego wosku, który również jest tutaj produkowany. Degustowaliśmy kilka rodzajów miodu, a następnie odwiedziliśmy "Dom pszczół" oraz tamtejszą kawiarnię. Potem udaliśmy się do kliniki weterynaryjnej, gdzie zachwyciła nas różnorodność sprzętu i wykonywanych zabiegów. Mogliśmy także obserwować zabieg zakładania sondy żołądkowej.

Dzień kontynuowaliśmy w Muzeum Techniki, gdzie mieliśmy możliwość przyjrzenia się starym pojazdom oraz sprzętom rolniczym. Poznaliśmy życiorys Josip Broz Tito, który był przywódcą Socjalistycznej Federacji Republiki Jugosławii i podziwialiśmy kolekcję jego samochodów. Następnie zobaczyliśmy wystawę zwierząt występujących na terenie Słowenii.

Materiał: Klaudia Lewinska, Martyna Walczak - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)