Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Pracownicy DPS-u kolejni raz przebadani. Nie ma powodów do obaw

fot. DPS Nakło

fot. DPS Nakło

W poniedziałek 1 czerwca br. dla pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad #Notecią przeprowadzone zostały kolejne badania profilaktyczne w kierunku wykrycia wirusa SARS CoV-2.

Program badań wprowadzony został decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza dla personelu wszystkich domów pomocy społecznej województwa kujawsko-pomorskiego. Przedmiotowe badanie – zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konsultanta w Dziedzinie Chorób Zakaźnych będą wykonane zostały metodą PCR – najbardziej skutecznym obecnie testem. Wymazy pobrane zostały przez przeszkolony personel medyczny Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, a zbadane przez Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Jak do tej pory, wszystkie wyniki testów dla pracowników Naszego Domu okazały się prawidłowe. Za tydzień kolejne badania – w trybie przesiewowym.

Materiał: Ewa Kistowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)