Pracowita sobota w Ślesinie. Wspólnie wysprzątali cały teren parku

fot. Sołectwo Ślesin
W minioną sobotę mieszkańcy Ślesina pokazali, jak wspólnymi siłami można# zmienić otoczenie na lepsze. Dzięki inicjatywie sołtysa, Rady Sołeckiej oraz zaangażowaniu lokalnej społeczności, teren tzw. "Central Parku" został gruntownie uporządkowany.
Park w środku wsi ma długą i skomplikowaną historię. Przez wiele lat był miejscem spotkań osób nadużywających alkoholu, co przyczyniło się do jego złej reputacji. Jednak mieszkańcy Ślesina postanowili odczarować to miejsce i nadać mu nowy, świeży wygląd.
W sobotę udało się wysprzątać cały teren parku. Drzewa zostały przycięte, aby wpuścić więcej światła słonecznego, a trawa została dokładnie skoszona. Klomb pośrodku parku został wypielony, a trzy niestabilne przęsła ogrodzenia usunięte. Na wejściu do parku zawieszono tabliczkę informacyjną z prośbą o sprzątanie po swoich psach, co ma na celu poprawę czystości i komfortu korzystania z parku.
W najbliższej przyszłości planowane są dalsze prace. W miejscu starych ławek pojawią się cztery nowe, co z pewnością zwiększy komfort odpoczynku dla odwiedzających. Dosadzone zostaną również iglaki, a ogrodzenie okalające park zostanie odnowione, co doda mu estetycznego wyglądu.
Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim ochotnikom, którzy w sobotę poświęcili swój czas i energię na prace porządkowe. To dzięki ich zaangażowaniu park zaczyna odzyskiwać dawny blask i staje się przyjaznym miejscem dla wszystkich mieszkańców.
Akcja ta nie jest ostatnią tego typu inicjatywą. W planach są kolejne działania mające na celu poprawę przestrzeni publicznej w Ślesinie, co z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości życia lokalnej społeczności.
Materiał: Sołectwo Ślesin
Galeria














Czytaj również
Dodaj komentarz
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)
Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad
Iglo, w dniu 15-07-2024 13:13:35 napisał:
odpowiedz
mieszkańcy, w dniu 15-07-2024 13:22:12 napisał:
odpowiedz
Lolo, w dniu 15-07-2024 13:50:28 napisał:
odpowiedz
Ślesinianka , w dniu 15-07-2024 14:05:05 napisał:
odpowiedz
Naklo , w dniu 15-07-2024 14:14:16 napisał:
odpowiedz
111, w dniu 15-07-2024 17:49:12 napisał:
odpowiedz
Ślesin , w dniu 15-07-2024 18:44:16 napisał:
odpowiedz
Mieszkanka, w dniu 16-07-2024 12:20:41 napisał:
odpowiedz
Dałni, w dniu 16-07-2024 14:10:49 napisał:
odpowiedz
Chudy, w dniu 16-07-2024 19:37:57 napisał:
odpowiedz
nakielanin , w dniu 20-07-2024 14:06:15 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!