Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

Duży wybór ofert w trybie zdalnym

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wiąże się z korzyściami zarówno dla pracodawców, jak i zatrudnionych osób. Na portalu Pracuj.pl każdego dnia pojawiają się setki ogłoszeń z uwzględnieniem tego trybu. Oferty obejmują różne branże, w tym przede wszystkim IT. Programiści, projektanci stron www, architekci IT czy analitycy, mają do wyboru szeroki wachlarz propozycji zatrudnienia. Niewątpliwie w przypadku takich zawodów praca zdalna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale długie siedzenie przed komputerem ma negatywny wpływ na zdrowie oczu.

Zadbaj o wzrok podczas pracy zdalnej

Długie siedzenie przed komputerem nie tylko bardzo męczy wzrok, ale także prowadzi do przesuszenia gałki ocznej. Z tego względu osoby pracujące zdalnie powinny regularnie stosować nawilżające krople do oczu. Są one dostępne w aptekach bez recepty i już po pierwszej aplikacji przynoszą odczuwalną ulgę. Wystarczy aplikować je kilka razy dziennie, aby nie doprowadzić do niekomfortowego uczucia wysuszenia. Ważne jest także częste przerywanie pracy – wystarczy na kilka minut wstać od komputera, aby oczy odpoczęły od ekranu monitora.

Zatroszcz się o odpowiednie warunki pracy

Na komfort Twoich oczu wpływa także ich odległość od komputera. Zastanów się, czy Twoje dotychczasowe stanowisko pracy jest pod tym kątem dobrze urządzone. Ważne jest także zachowanie optymalnego oświetlenia. Najlepiej, aby biurko stało przy oknie – w takim ustawieniu, aby promienie słońca nie padały bezpośrednio na monitor. Naturalne światło jest najzdrowsze dla Twoich oczu, ale nie zapominaj o dodatkowym oświetleniu zewnętrznym. Dzięki nowoczesnym lampom stołowym zadbasz o jego odpowiednią intensywność.

Dbaj o wzrok

Codzienna praca przed komputerem to duże wyzwanie dla Twoich oczu. Zadbaj o odpowiednią higienę wzroku i pamiętaj o częstych przerwach od wpatrywania się w monitor. Warto także zastosować krople do oczu, aby skutecznie zapobiegać ich wysuszeniu – wybór odpowiedniego preparatu najlepiej skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)