Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Poznały utwory Marii Konopnickiej. Mikołajkowy Turniej Pięknego Czytania

fot. MM

fot. MM

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury uczniowie klas IV–VII zostali zaproszeni do udziału w Mikołajkowym Turnieju# Pięknego Czytania.

Każdy z uczestników przygotował wybrany przez siebie utwór (bądź jego fragment) autorstwa urodzonej dokładnie 180 lat temu jednej z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury – Marii Konopnickiej. Dlaczego akurat ta autorka? Otóż Maria Konopnicka została patronką roku 2022. Tegoroczna odsłona Turnieju Pięknego Czytania była więc okazją do uczczenia roku Marii Konopnickiej. Dzieci miały tylko dwie minuty na zaprezentowanie swojego utworu. Najmłodsi włożyli w swoje występy dużo serca, a ich poczynania oceniało specjalne jury w składzie: Agnieszka Poskrop, Joanna Nowicka oraz Zbigniew Borek, z kolei sam konkurs poprowadziła Agnieszka Misiorek-Franków.

Wyniki konkursu opublikujemy w osobnym artykule.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    UTW, w dniu 07-12-2022 15:12:08 napisał:

    Piękna impreza w której ujawnią się ukryte talenty . Pozdrawiam uczestników i życzę dalszych sukcesów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)