Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Poznały tajniki zawodu farmaceuty. Wycieczka była bardzo interesująca

fot. Magdalena Werner

fot. Magdalena Werner

W ramach realizacji doradztwa zawodowego dzieci z oddziału przedszkolnego w #Olszewce wybrały się na wycieczkę do „APTEKI Przy Szkolnej” w Nakle nad Notecią. Po przywitaniu się z kierownikiem apteki dzieci zaczęły poznawać tajemnice lekarstw i nie tylko.

Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki oraz kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie – jako pokaz wykonała dla nich specjalną maść. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania i poznając tajniki zawodu farmaceuty. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie i zostały obdarowane upominkami. Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

 Materiał: Magdalena Werner

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)