Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Pożar stodoły. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Wczoraj o godzinie 21:21 do punktu alarmowego OSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły na ulicy Wiejskiej w Solcu Kujawskim.

Do zdarzenia niezwłocznie wyruszyły dwa zastępy z naszej jednostki. Podczas dojazdu, ze znacznej odległości widać było płomienie, które trawiły eternitowy dach stodoły. Po dojeździe natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Przy pomocy dwóch linii gaśniczych szybko udało się ugasić płomienie.

Po rozpoznaniu okazało się, że w budynku oprócz słomy znajdują się gęsi. Na szczęście pomieszczenie w którym przebywały nie było bezpośrednio narażone na oddziaływanie dymu i ognia.

W kolejnej fazie działań przystąpiono do rozbiórki dachu, który zagrażał ratownikom pracującym przy stodole. Następnie dokładnie przerzucono oraz przelano tlące się siano. Działania na miejscu zdarzenia zakończono około północy. W akcji udział brały również dwa wozy gaśnicze z JRG SP PSP Bydgoszcz.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Gg, w dniu 20-10-2019 07:32:14 napisał:

    Nie wiem kto teraz redaguje ta stronę ale co nas obchodzi co się dzieje 100km od nas a o naszej gminie ani słowa.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Oczyszczanie twarzy
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)