Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 maja 2017

Powiatowy Konkurs Poezji Jana Pawła II. Laureaci otrzymali nagrody książkowe

fot. Agnieszka Korzeniewska

fot. Agnieszka Korzeniewska

24 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyła się VII edycja #Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II pt. " Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd" przygotowanego przez nauczycieli języka polskiego p. Aleksandrę Białka i p. Agnieszkę Korzeniewską.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała. O najwyższe miejsca ubiegało się 12 gimnazjalistów z następujących szkół: Zespół Szkół w Ślesinie, Zespół Szkół w Występie, Gimnazjum w Mroczy, Zespołu Szkół w Potulicach i Zespołu Szkół w Paterku. Przed zmaganiami konkursowymi pani dyrektor Longina Kania powitała recytatorów i życzyła niezapomnianych wrażeń z obcowania z poezją Papieża Polaka.

Jury w składzie: p. Romana Janka - animator teatralny, p. Maria Frankiewicz – pracownik Wiejskiego Domu Kultury w Paterku i p. Edyta Pietrykowska - nauczyciel Zespołu Szkół w Paterku ogłosiło werdykt:

I miejsce
Daria Wajer - Zespół Szkół w Ślesinie za wiersz pt. „Myśli o kładce”

II miejsce
Natalia Majka – Zespół Szkół w Występie za wiersz „Schizotymik”

III miejsce
Wiktoria Piotrowska – Zespół Szkół w Potulicach za wiersz „Misterium Meum Mihi”

Wyróżnienie
Kamil Kolanowski - Gimnazjum w Mroczy za wiersz „Opowieść o drzewie zranionym”
Izabela Adamczyk - Zespół Szkół w Ślesinie za wiersz „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”

Laureaci otrzymali z rąk przewodniczącej jury i organizatorów nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy młodym talentom i nauczycielom przygotowującym uczniów.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Panu Sławomirowi Napierale za wsparcie finansowe w postaci nagród książkowych oraz rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Paterku za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.

Materiał: Agnieszka Korzeniewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)