Dziś mamy 24 kwietnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
01 maja 2017

Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Przyznano wiele odznaczeń

fot. BG

fot. BG

Tegoroczne obchody dnia strażaka odbyły się na terenie gminy Nakło. W uroczystości wzięli udział # przedstawiciele wielu jednostek z terenu powiatu oraz zaproszeni goście.

Wśród przybyłych gości obecni byli: starosta Tomasz Miłowski, wicestarosta Andrzej Kinderman, przewodniczący rady powiatu Radosław Mrugowski, komendant PSP w Nakle Roman Kłos, zastępca komendanta PSP w Nakle Franciszek Sobiechowski, prezes zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP Kazimierz Białczyk, komendant gminny OSP Krystian Płatek, przewodniczący rady miejskiej Jan Światłowski, prezes oddziału zarządu wojewódzkiego OSP Zdzisław Dąbrowski, prezes oddziału zarządu powiatowego OSP Stefan Kubicki, komendant policji w Nakle Krzysztof Bodziński, dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach Jarosław Nurkiewicz, sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka, sołtys wsi Ślesin Bernadeta Nowaczyk, sołtys wsi Kazin Daria Jarząbek oraz księża: Roman Michalski, Tadeusz Michalak, Andrzej Białczyk, Andrzej Gierszyński, Mariusz Stachowiak.

Uroczystość otworzył przemarsz ulicami Ślesina do kościoła, w którym odbyła się msza św. w intencji druhów strażaków. Po mszy przyszedł czas na oficjalne obchody powiatowego dnia strażaka i wręczenie medali i odznak za zasługi dla pożarnictwa.

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:
Dh Mariusz Białczyk - OSP Ślesin
Dh Roman Fac - OSP Ślesin
Dh Zygmunt Gliszczyński
Dh Krzysztof Krygier - OSP Cukrownia
Dh Jan Kwiatkowski - OSP Cukrownia
Dh Damian Łyszczarz – OSP Dziewierzewo
Dh Krystian Płatek – OSP Nakło

Srebrny medal otrzymali:
Dh Andrzej Charczyński – OSP Ślesin
Dh Paweł Mistrzak – OSP Ślesin
Dh Radosław Mrugowski
Dh Andrzej Śledzik – OSP Wiele
Dh Paweł Śledzik – OSP Wiele
Brązowy medal otrzymali:
Dh Piotr Boczan – OSP Ślesin
Dh Monika Ciaciuch – OSP Ślesin
Dh Sławomir Matusiak – OSP Anieliny
Dh Marek Przybylski – OSP Wąsosz
Komisarz Klaudia Ryczek – komenda powiatowa policji w Nakle
Dh Eugeniusz Świtalski – OSP Cukrownia
Dh Łukasz Balcer – OSP Polichno
Dh Marcin Wolski – OSP Cukrownia
Dh Paweł Wolski – OSP Cukrownia

Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał:
Dh Władysław Śledzik – OSP Wiele

Odznakę strażak wzorowy otrzymali:
Dominika Daroń – OSP Ślesin
Bartłomiej Jarząbek – OSP Ślesin

Następnie głos zabrali przybyli goście, którzy dziękowali strażakom za wysługę i oddanie w niesieniu pomocy innym ludziom. Życzyli również dalszej pomyślności w działaniach a także sukcesów w różnego rodzaju rywalizacji, chociażby sportowej.

Całą uroczystość zamknął dh Stefan Kubicki.

 

Oceń artykuł: 54 81

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (37) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (12)

  uczestnik, w dniu 01-05-2017 17:51:49 napisał:

  Proszę poprawcie te błędne informacje, to już zbyt często się zdarza.

  odpowiedz

  • 15 (25)

  My, w dniu 01-05-2017 18:17:15 napisał:

  Łyszczarz ? Ludzie za jakie zasługi? ?????Pytam jakie ?????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 16 (18)

  Miejscowy, w dniu 01-05-2017 18:54:34 napisał:

  Masz rację gdzie on był kiedyś w straży. Ale nie przejmuj się dla nie jednych medale to wszystko tylko tak mogą się pokazać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 17 (25)

  ..., w dniu 01-05-2017 20:29:16 napisał:

  Dopóki stare dziadki będą organizowały takie imprezy to tak będzie, Zamiast zrobić jakiś festyn dla mieszkańców jakiegoś miasta typu Kcynia, Szubin, Mrocza to rozdają sobie medale na wiosce.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 27 (29)

  On, w dniu 01-05-2017 20:54:29 napisał:

  I przeważnie dostają Ci co od święta założą mundur i szanują. Gdzie tu ten szary strażak który naraża swoje życie Gdzie.

  odpowiedz

  • 26 (30)

  AntyKomuch, w dniu 01-05-2017 21:02:45 napisał:

  Do "wladz" strazy:Panowie czy Wy naprade nie widzicie ze kompromitujecie siebie i mundur?te cale cyrki zniechecaja spoleczenstwo do strazy co widac po zaineresowaniu tego typu imprezami...Szacunek dla Moniki Ciaciuch jako sportowca ale medal za zaslugi to brak szacunku dla strazakow ktorzy narazaja swoje zycie.Panie i Panowie wstyd.

  odpowiedz

  • 20 (24)

  strażak 365 dni w roku, w dniu 01-05-2017 21:09:05 napisał:

  Towarzystwo wzajemnej adoracji. Dla DH Damiana Ł. za zajęcie I miejsca. No właśnie a za co ? Niech ma chłopak na zachętę, tak się rwie do straży : ):) :) Wstyd i hańba. A o prawdziwych , tych co pracują cały rok bez poklasku i fleszy się nie pamięta . Po prostu klika Dominika!

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Ona, w dniu 01-05-2017 21:25:22 napisał:

  Bardzo ładnie napisałeś "strażak" niech władze zauważą że czasy się już zmieniły. Niech opuszcza już te stołki czas na młodszych którzy robią to z pasją.

  odpowiedz

  • 15 (17)

  mieszaniec, w dniu 01-05-2017 21:48:17 napisał:

  Czasami mam wrażenie że nie którzy mają więcej medali niż swojego czasu towarzysz Bereżniew i Gomułka. Skończcie z tym bo ludzie się z tego śmieją takie wsiowe zwyczaje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (20)

  Karol, w dniu 01-05-2017 22:01:05 napisał:

  Medal ten nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Medalem mogą być odznaczone jednostki OSP i ich członkowie, działacze Związku OSP RP oraz osoby, instytucje i organizacje społeczne. Mogą nim być również uhonorowane oddziały Związku OSP RP wyróżniające się w realizacji celów Związku. to tak propo Chomicza !!!!! Nie wiem czy nadający znają te kryteria !!!!!!!!! Tylko nas ośmieszacie takimi iwentami !!!!!! My prawdziwi strażacy nie potrzebujemy medali !!!! Chcemy nieść pomoc bezinteresownie a prawdziwym podziękowaniem za naszą bezinteresowna pracę jest zadowolenie po udanej akcji czy szacunek wśród społeczeństwa a takimi szopkami tylko ten szacunek tracimy

  odpowiedz

  • 5 (9)

  CzerwonaZaraza, w dniu 01-05-2017 22:33:03 napisał:

  Panie Komendancie Romanie , ale że my się musimy o takich sprawach dowiadywać zakulisowo od Pana podwładnych ? !!!!!!!!!!!!! Idzie Pan w końcu na emeryturę ? No i prawdziwym hitem jest to ,że Sławek Pana ma zastąpic !!!!! Sławek ani ze związków ani z PiS-u ale jednak !!!! Z resztą kto by nie był będzie lepszy . Dużo zdrowia Panie komendancie na załużonej emeryturze !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  rozważający, w dniu 01-05-2017 23:37:06 napisał:

  Zawsze wydawało mi się, że bycie Strażakiem, to coś bardzo wyjątkowego. Nigdy nim nie byłem, ale kilku mam w rodzinie byłych i czynnych strażaków zawodowych oraz ochotników. Noszenie tego munduru zawsze kojarzyło mi się z odwagą, determinacją, siłą oraz pomocą, Niestety uzyskiwane przeze mnie od nich informacje oraz informacje z zawartych powyżej komentarzy wskazują na patologie w Straży Pożarnej. Osoby stanowiące kierownictwo w tych instytucjach powinny zastanowić się, komu i za co przyznaje się te odznaczenia, bo ma to bardzo istotny wpływ na morale wśród strażaków oraz wizerunek całej organizacji.

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Abcd, w dniu 02-05-2017 06:13:52 napisał:

  A naczelnika z Mroczy nikt nie zaprosił wstyd

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (15)

  ja, w dniu 02-05-2017 06:35:48 napisał:

  Frajernia ta cała straż wygląda jak koło gospodyń

  odpowiedz

  • -1 (9)

  ,Aneta, w dniu 02-05-2017 07:49:29 napisał:

  Szanowni Państwo w imieniu wszystkich, również tych ,ktorzytak szeroko wypowiadają się na temat Strażaków w a jak sam dodają nigdy strażakami nie byli ,dziękuję za niesiona pomoc o każdej porze dnia i nocy ,za wszystko co dla nas robicie jesteśmy Wam wdzięczni, niejednokrotnie uratowaliście ludzkie życie i ludzki dobytek całego życia a tym wszystkim którzy Was opluwają życzę oby nigdy na własne oczy nie musieli się przy,wykonać jak wygląda Wasza praca na ich własnym przykladzie

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Jan, w dniu 02-05-2017 08:46:44 napisał:

  Jacy komendanci taka straz .Cały czas jeszcze PRL i komuna!

  odpowiedz

  • -5 (9)

  Aneta , w dniu 02-05-2017 08:52:52 napisał:

  Za komuny łeb by Ci za taki wpis ucięli i dobrze, bo i tak Ci nie potrzebny tylko ciąży

  odpowiedz

  • -1 (5)

  szubinianka, w dniu 02-05-2017 11:17:19 napisał:

  Rowniez dziekuje naszym strazakom ze niosa pomoc w kazdej porze dnia i nocy ryzykuja wlasnym zyciem aby ocalic dobytek i zycie innym .zauwazmy iz kazdy ma tutaj wiele do powiedzenia poniezwaz jest anonimowy a pod postami na portalu spolecznosciowym nic cicho . To nie swiadczy o waszej odwadze wypowiedzenia sie(krytyki) tylko o tchorzostwie.Moj syn jest w Osp i jestem dumna z niego .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  strażak, w dniu 02-05-2017 21:04:19 napisał:

  Pamiętam jak tacy jak wy opowiadali, że orkiestra w Nakle to starzy nieudacznicy i trzeba ich zastąpić nowymi i nastąpiono na kilka miesięcy, a następnie w Nakle nie było żadnej orkiestry i na uroczystości trzeba było zapraszać orkiestrę z Kcyni. To wy jesteście największymi nieudacznikami bo nie uczestniczycie w żadnym życiu jednie je niszczycie komentarzami. Nie żyje Straż z tymi co w niej są, precz z defetystami i nieudacznikami. Wzywam prawdziwych strażaków do komentowania tych skandalicznych wpisów.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  rozważający, w dniu 03-05-2017 00:51:27 napisał:

  Niestety nie trzeba być Strażakiem, by zaobserwować, że w tej organizacji, a także i w innych podobnych, wielokrotnie nadawanie takich wyróżnień osobom na nie niezasługującym niszczy ich pozytywny wizerunek. Zbyt często się zdarza, że otrzymują je osoby w ogóle na nie w najmniejszym stopniu nie zasługujące. Zawsze trzeba kierować się rozwagą przy typowaniu takich osób do wyróżnień i rzetelnie sprawdzać, czy na nie zasługują. Za dobrze wykonywaną pracę bardzo Strażakom dziękuję i śmieszy mnie jak ktoś wypisuje, że moja opinia to uderzanie w ich wizerunek. Należy umieć rozróżniać, na tych co swoim zaangażowaniem i poświęceniem, budują pozytywny wizerunek tej formacji i na tych co się do niej zapisali, a nic nigdy tam nie zrobili.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  YARO, w dniu 04-05-2017 07:49:38 napisał:

  Dla wszystkich zainteresowanych. Istnieje regulamin nadawania odznaczeń, orderów i wyróżnień. Gratyfikacje otrzymuje się nie tylko za udział w akacjach ale i za działania na rzecz stowarzyszenia i nie tylko. Doceńcie, że nie którzy 3/4 życia poświęcili pasji. Kto z Was jest w stanie w dzień czy w nocy latem czy zimą udać się do remizy na alarm. Strażacy bez względu na porę dnia i nocy zostawiają swoje rodziny i dom aby pomóc innym. Przemyślcie to.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Seba, w dniu 04-05-2017 08:08:04 napisał:

  HWDSP! Tylko Bóg ma prawo gasić moje pożary! >:(

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kolezanka, w dniu 06-05-2017 09:06:22 napisał:

  skad w OSP w nakle maja co niektorzy tyle lat slozby ? i zalugi? a gdzie sa zaslozeni Strazacy !!!!!!!!!! Zapomnieliscie !!!jaka szkoda.pr

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lileczka, w dniu 07-05-2017 13:42:14 napisał:

  Prośba do Yaro ,czy orientujesz się ile razy ten sam strażak może być odznaczony złotym medalem ? Pozdrawiam

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Pomoc drogowa
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
BIURKA
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
SYPIALNIE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wiosna zagościła na dobre. Czekamy na Wasze zdjęcia

Od kilku dni aura zdecydowanie zaczęła nam sprzyjać. Mimo że spóźniona - wiosna zawitała do nas # na dobre, a wszelkie prognozy wskazują, że kolejne dni mają być jeszcze bardziej wiosenne.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Wędlina, jajka, baranek, pieprz, sól, chleb. Co symbolizują pokarmy w koszyczku?

Zawartość wielkanocnego koszyka ma głęboką symbolikę i jest ściśle związana z #tradycją świąt wielkanocnych. Święconka powinna składać się z siedmiu elementów, ale często do koszyka wkładamy więcej produktów.

(czytaj więcej)