Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2017

Powiat nakielski otrzymał pomoc z województwa podkarpackiego. Wojewoda złożył podziękowania

fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego złożył # podziękowania za pomoc udzieloną dla województwa kujawsko-pomorskiego.

"Bardzo dziękuję samorządowi województwa podkarpackiego oraz pani wojewodzie za wsparcie jakie zostało udzielone dla województwa kujawsko-pomorskiego po nawałnicy, która w sierpniu bieżącego roku przeszła przez nasz region – mówił na specjalnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Sejmik Województwa Podkarpackiego przekazał 120 tys. zł pomocy dla gminy Sośno, która najbardziej w regionie ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy.

To jest największe wsparcie spoza województwa kujawsko-pomorskiego, które do nas dotarło, więc szczególnie pragnę jeszcze raz za tę pomoc i okazane serce podziękować – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po specjalnej sesji Sejmiku, Mikołaj Bogdanowicz zwrócił także uwagę, że bardzo wiele firm z całego kraju odpowiedziało na apel ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, w tym przedsiębiorcy z podkarpacia.

Otrzymaliśmy 600 ton materiałów budowlanych, które naprawdę rozwiązują bardzo dużo problemów u tych ludzi, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Również trzy firmy z podkarpacia skierowały taką pomoc na teren województwa kujawsko-pomorskiego: dwie z powiatu tarnobrzeskiego, jedna z powiatu stalowowolskiego. Bardzo dziękuje za to wsparcie – powiedział.

Łącznie z Podkarpacia przyjechało 78 palet cegieł, o łącznej masie 108,5 tony. Trafiły w całości do powiatu nakielskiego – jednego z pięciu najbardziej poszkodowanych w kujawsko-pomorskim.

Na koniec wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapewnił o pomocy ze strony naszego województwa, jeżeli w podobnej sytuacji znalazłoby się Podkarpacie.

W konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Na zdrowy rozum, w dniu 05-11-2017 10:49:53 napisał:

    To konkretna pomoc życzliwych ludzi .W imieniu poszkodowanych ludzi dziękuję .Być może nie mają możliwości by mogli to uczynić. Natomiast nasi wielebni sprowadzają afrykańskiego szamana Baschoborę i jeszcze płacą za kabaretowy występ .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Remonty mieszkań
Kanapa
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Drobne naprawy
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Meble młodzieżowe systemowe
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)