Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
04 listopada 2017

Powiat nakielski otrzymał pomoc z województwa podkarpackiego. Wojewoda złożył podziękowania

fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego złożył # podziękowania za pomoc udzieloną dla województwa kujawsko-pomorskiego.

"Bardzo dziękuję samorządowi województwa podkarpackiego oraz pani wojewodzie za wsparcie jakie zostało udzielone dla województwa kujawsko-pomorskiego po nawałnicy, która w sierpniu bieżącego roku przeszła przez nasz region – mówił na specjalnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Sejmik Województwa Podkarpackiego przekazał 120 tys. zł pomocy dla gminy Sośno, która najbardziej w regionie ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy.

To jest największe wsparcie spoza województwa kujawsko-pomorskiego, które do nas dotarło, więc szczególnie pragnę jeszcze raz za tę pomoc i okazane serce podziękować – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po specjalnej sesji Sejmiku, Mikołaj Bogdanowicz zwrócił także uwagę, że bardzo wiele firm z całego kraju odpowiedziało na apel ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, w tym przedsiębiorcy z podkarpacia.

Otrzymaliśmy 600 ton materiałów budowlanych, które naprawdę rozwiązują bardzo dużo problemów u tych ludzi, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Również trzy firmy z podkarpacia skierowały taką pomoc na teren województwa kujawsko-pomorskiego: dwie z powiatu tarnobrzeskiego, jedna z powiatu stalowowolskiego. Bardzo dziękuje za to wsparcie – powiedział.

Łącznie z Podkarpacia przyjechało 78 palet cegieł, o łącznej masie 108,5 tony. Trafiły w całości do powiatu nakielskiego – jednego z pięciu najbardziej poszkodowanych w kujawsko-pomorskim.

Na koniec wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapewnił o pomocy ze strony naszego województwa, jeżeli w podobnej sytuacji znalazłoby się Podkarpacie.

W konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Na zdrowy rozum, w dniu 05-11-2017 10:49:53 napisał:

    To konkretna pomoc życzliwych ludzi .W imieniu poszkodowanych ludzi dziękuję .Być może nie mają możliwości by mogli to uczynić. Natomiast nasi wielebni sprowadzają afrykańskiego szamana Baschoborę i jeszcze płacą za kabaretowy występ .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Masaż leczniczy
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Kostka
tona (25Mj/kg) / 700PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Wulkanizacja
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)