Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2019

Potrzeba ofiarności wobec bliźniego. Wizyta gościa z dalekiego kraju

fot. Weronika Kończal

fot. Weronika Kończal

6 grudnia jest niezwykłym dniem dla wszystkich dzieci. Jest to bowiem dzień oczekiwania na # wizytę niezwykłego gościa z dalekiego kraju, na Świętego Mikołaja.

Mimo pracowitego dnia biskup Myry zawitał także w parafii pw. Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Występie na zaproszenie księdza proboszcza Romana Sosnowskiego.

Wizyta ta dostarczyła najmłodszym wiele radości i uśmiechów. Przypomniała także o ponadczasowej idei, jaką głosi ta niezwykła postać, o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Sam Jan Paweł II nazwał Świętego Mikołaja „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Nie zapominajmy o tym przesłaniu, zwłaszcza w czasie zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego.

materiał: Weronika Kończal

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)