Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2019

Potrzeba ofiarności wobec bliźniego. Wizyta gościa z dalekiego kraju

fot. Weronika Kończal

fot. Weronika Kończal

6 grudnia jest niezwykłym dniem dla wszystkich dzieci. Jest to bowiem dzień oczekiwania na # wizytę niezwykłego gościa z dalekiego kraju, na Świętego Mikołaja.

Mimo pracowitego dnia biskup Myry zawitał także w parafii pw. Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Występie na zaproszenie księdza proboszcza Romana Sosnowskiego.

Wizyta ta dostarczyła najmłodszym wiele radości i uśmiechów. Przypomniała także o ponadczasowej idei, jaką głosi ta niezwykła postać, o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Sam Jan Paweł II nazwał Świętego Mikołaja „patronem daru człowieka dla człowieka”.

Nie zapominajmy o tym przesłaniu, zwłaszcza w czasie zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego.

materiał: Weronika Kończal

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)