Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2019

Poszerzanie wiedzy i umiejętności. Znajomość pracy barmana

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

W minionym miesiącu w Staszicu odbył się kurs barmański I-go stopnia. Zajęcia prowadzone były # przez p. Jarosława Erdmanna – międzynarodowego sędziego pokazów barmańskich. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieli okazję zgłębiać tajniki sztuki barmańskiej.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. W trakcie młodzież zdobyła szeroką wiedzę oraz umiejętności związane z pracą barmana i co najważniejsze kwalifikacje barmańskie!!!

Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia takie jak:
• obowiązki barmana, kultura pracy i dbałość o własny wizerunek,
• podział sprzętu barowego i barmańskiego, rodzaje szła, miary i receptury barowe,
• podstawy miksologii, rodzaje i charakterystyka oraz techniki sporządzania napojów,
• zajęcia praktyczne

Uczestnicy korzystając z profesjonalnego baru z pełnym wyposażeniem, mieli okazję w praktyce zaznajomić się z pracą na stanowisku barmana. Wykonywanie koktajli bezalkoholowych pod czujnym okiem instruktora wywołało wiele uśmiechu i zadowolenia. Po zakończonym kursie odbył się egzamin potwierdzający zdobycie nowych umiejętności.

Szkoła w trosce o sukces każdego ucznia dba o podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów zawodowych - turystycznych.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)