Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2019

Poszerzanie wiedzy i umiejętności. Znajomość pracy barmana

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

W minionym miesiącu w Staszicu odbył się kurs barmański I-go stopnia. Zajęcia prowadzone były # przez p. Jarosława Erdmanna – międzynarodowego sędziego pokazów barmańskich. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej mieli okazję zgłębiać tajniki sztuki barmańskiej.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. W trakcie młodzież zdobyła szeroką wiedzę oraz umiejętności związane z pracą barmana i co najważniejsze kwalifikacje barmańskie!!!

Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia takie jak:
• obowiązki barmana, kultura pracy i dbałość o własny wizerunek,
• podział sprzętu barowego i barmańskiego, rodzaje szła, miary i receptury barowe,
• podstawy miksologii, rodzaje i charakterystyka oraz techniki sporządzania napojów,
• zajęcia praktyczne

Uczestnicy korzystając z profesjonalnego baru z pełnym wyposażeniem, mieli okazję w praktyce zaznajomić się z pracą na stanowisku barmana. Wykonywanie koktajli bezalkoholowych pod czujnym okiem instruktora wywołało wiele uśmiechu i zadowolenia. Po zakończonym kursie odbył się egzamin potwierdzający zdobycie nowych umiejętności.

Szkoła w trosce o sukces każdego ucznia dba o podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów zawodowych - turystycznych.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)