Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Posypały się mandaty i pouczenia. Busy i autokary „pod lupą” policji

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu# ruchu drogowego prowadzili działania „Truck & Bus”, podczas których kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierowców aut ciężarowych, dostawczych, busów i autobusów.

Wczoraj (24.10.21) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na powiatowych drogach działania pn.: „Truck & Bus", podczas których szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów przez kierowców autokarów, busów, aut ciężarowych i dostawczych.

Łącznie sprawdzono 67 pojazdów. Mundurowi weryfikowali czas pracy kierowców, tachografy, sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku. „Pod lupę” wzięto także stan techniczny aut w tym m.in.: ogumienie, sprawność oświetlenia, wycieki płynów itp. Kontroli poddane zostało wszystko to, co ma wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Podczas działań policjanci ujawnili 32 wykroczenia, a także kilka przypadków naruszeń związanych ze stanem technicznym aut. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne w postaci pouczeń oraz mandatów.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Bobi, w dniu 26-10-2021 06:45:26 napisał:

    A kierowcy jak chcą tak jeżdżą przez miasto i na zakazie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)