Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Porzucone śmieci znowu problemem. „Ludzie nie dbają, a potem narzekają”

fot. Internauta

fot. Internauta

O tym, że niektórzy porzucają śmieci w# różnych miejscach gminy Nakło nie trzeba już nikogo przekonywać. Problem ten często denerwuje mieszkańców. Otrzymaliśmy wiadomość od internauty, który natrafił na taki przypadek. Całą treść listu zamieszczamy poniżej.

Cały czas borykamy się z jednym problemem. Porzucaniem śmieci w różnych miejscach naszej gminy. Pewnie dotyczy on również innych gmin powiatu nakielskiego. Stałym takim miejscem jest droga na trasie Ślesin-Gorzeń. Często zdarza się, że przy tej drodze leżą porzucone śmieci. Kilka miesięcy temu leżały tam opony. Tym razem ktoś postanowił wyrzucić do rowu niepotrzebne meble. Nie wiem, jak można tak robić. Ludzie nie dbają, a potem narzekają. Uważam, że takim osobom powinno dawać się ogromne kary. Może wtedy coś do nich dotrze.

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 27 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (23)

  ja, w dniu 19-01-2022 12:36:20 napisał:

  jeszcze wiecej podwyzek za wywoz smieci i o to efekty

  odpowiedz

  • -4 (16)

  Grzyb, w dniu 19-01-2022 12:42:32 napisał:

  Toć to wystawka jest

  odpowiedz

  • 14 (20)

  Janusz, w dniu 19-01-2022 12:49:04 napisał:

  Nie popieram tej formy pozbywania się śmieci ale też trochę usprawiedliwie tych ludzi. Gospodarka odpadami to przede wszystkim biznes i tylko iluzoryczna ochrona środowiska.Kiedy chcesz oddać styropian,panele drewniane,płyty regipsowe,gruz,papę itp to już jest problem.Rachunki za śmieci i tak nie są małe a jeszcze za wiele odpadów trzeba dodatkowo płacić. Na własną rękę często organizować transport bo gminy może i owszem może znajdą transport i zechcą przetransportować ale ceny za usługę też są kosmosu.w krajach rozwiniętych wygląda to dużo lepiej.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ja, w dniu 19-01-2022 12:53:40 napisał:

  Między Lubaszczem a Olszewka też jakiś debil wyrzucił części od samochodu. Za ciężko wywieźć na wysypisko tylko ludzia syf robić koło domu.

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Lucas, w dniu 19-01-2022 14:05:28 napisał:

  Wywozów gabarytowych brak...I efekty są

  odpowiedz

  • 5 (13)

  Ślesin , w dniu 19-01-2022 15:35:41 napisał:

  Zgadzam się z komentarzami powyżej, ludzie dopiero zaczną wyrzucać na większą skalę, a to co lepsze to do pieca na ciepłą wodę. Tak nas ukochali podwyżkami z rękawa.! Sztuczna inflacja :więcej coś kosztuje to i więcej podatku wraca do Jarka, jakoś rozdawnictwo muszą sobie rekompensować ***** ***

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Nakielanin, w dniu 19-01-2022 16:03:26 napisał:

  Nie pochwalam takich zachowań ale to jest skutek rosnących cen wszystkiego. W skrócie mówiąc to tzw. "dobra zmiana".

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Krytyk Społeczny, w dniu 19-01-2022 16:58:02 napisał:

  Gospodarka odpadami w Gminach "leży i kwiczy" Samorządy udają-pozorują działania tworząc tym samym błędne koło.Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest fikcją.Problem "dzikich wysypisk" których przybywa zamiast ubywać należy upatrywać moim zdaniem w źle funkcjonujących oraz w zaniedbywaniu przez samorządy punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), w których mieszkańcy mogliby oddać m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy inne odpady z gospodarstw domowych, których nie można zebrać w pojemniku ze względu na rozmiary bądź obowiązujące przepisy. Tworzenie takiej infrastruktury to niezbędna konieczność by ta walka była skuteczna.Tworzenie małych osiedlowych PSZOK-ów nie rozwiązuje absolutnie problemu.Aby Gmina zyskała większą kontrolę nad strumieniem odpadów komunalnych, generowanych przez mieszkańców,musi podjąć z nimi na partnerskich zasadach współpracę.Bez niej walka z dzikimi wysypiskami będzie walką z wiatrakami.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Wasza ulubiona-Podeyzka, w dniu 19-01-2022 17:09:27 napisał:

  Proponuję podwyższyć śmieci do 100 zł za osobę, może się okazać, że będzie więcej takich dzikich wysypisk. Osoba zgłaszająca powinna zwrocic również uwagę o ile śmieci wzorsly... O ile pamiętam do 2015 śmieci kosztowały ok 10 zł za osobę a dzisaj 31...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  marian, w dniu 19-01-2022 20:06:21 napisał:

  to kuwra łajza nie mógł ich dowieźć już do rozwarzyna? śmierdziel. za takie cos to powinni na dwa lata do pierdla wsadzać. patola zapewne. zgłościć na MO a nie do gazety

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Xyz, w dniu 19-01-2022 21:16:06 napisał:

  To dopiero początek :) tak jak poprzednicy w komentarzach. Proponuję podwyżki dla każdych w gminie przy korycie, premie nagrody a będzie tylko lepiej .

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Zaniepokojona internautka, w dniu 19-01-2022 22:21:35 napisał:

  Nie tylko meble zostały tam wyrzucone. Leżą worki ze śmieciami, butelki kulają się po ulicy. Nie potrafię tego zrozumieć, każdy płaci za śmieci to czemu ich nie wyrzuci do kosza czy worka? Jeśli ktoś miał czas je wywiez na łąkę czemu nie pojechał do Rozwarzyna?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Marino , w dniu 19-01-2022 23:31:04 napisał:

  Ludzi po prostu nie stać, nie każdy pali w piecu i nie ma co zrobić z niektórymi rzeczami , nie bronię, nie popieram, ale takie mamy czasy i niech idzie to w koszta gminy..

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Piec kaflowy, w dniu 20-01-2022 06:05:08 napisał:

  Szkoda tyle drewna na zmarnowanie zamiast do pieca trafiło do rowu

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Masakra, w dniu 20-01-2022 07:22:15 napisał:

  Nie rozumiem takich świń, przecież wywożą gabaryty bo jest rozpiska więc czemu ludzie to robią a potem jeszcze narzekają- ale też ludzie to świnie i udają, że są lepsi, że ich to nie dotyczy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jupik, w dniu 20-01-2022 17:46:49 napisał:

  Szczyt bezmyślności, chamstwa i głupoty.Z drugiej strony patrząc, miałem śmieci z remontu i zgk z Kcyni kazał mi dzwonić do Bydgoszczy po bigbaga.Nie pozbyłem się tego w ten sposób, ale to olewanie człowieka

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Schab b/k
14,44PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)