Dziś mamy 23 marca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 marca 2018

Poruszono wiele problemów. Mieszkańcy nie kryli zwątpienia

fot. MS

fot. MS

Zebranie samorządu nr 8 było bardzo burzliwe. Odbyło się 12 marca w NOK-u. #Przewodnicząca Jolanta Tadych zdała sprawozdanie z 2017 roku, do którego nie było uwag.

Poruszenie wśród mieszkańców wzbudziły natomiast plany związane z Wzgórzem Wodociągowym. Padły prośby, żeby ulice m.in. Cedrowa, Wzgórze Wodociągowe, Zielone Wzgórze, Leśna, Brzozowa czy Mahoniowa były naprawione przed końcem kadencji obecnych władz. Sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił, że prowadzone są prace koncepcyjne oraz, że przed remontem ulic należy poprowadzić kanalizację. Obecna reprezentantka nakielskiej kanalizacji i wodociągów przedstawiła plany oraz zapewniła, że w tym roku kanalizacja zostanie poprowadzona przez tory i dotrze do Wzgórza Wodociągowego. Mimo to mieszkańcy byli pełni wątpliwości, wielu z nich twierdziło, że czekają na to już wiele lat

Pozostałe problemy, które poruszono dotyczyły m.in. zastrzeżeń i uwag co do ronda na ul. Staszica, ruchu samochodów ciężarowych powyżej 7 ton, szczególnie podczas kampanii buraczanej, smogu i napraw lub chociażby wyrównania ulic. Sekretarz podał kilka informacji o modernizacji stadionu. Zadano pytanie do straży miejskiej dotyczące wtargnięcia psa na posesję, co zostało zgłoszone na policję i przekazane do straży. Odpowiedź na to zgłoszenie brzmiała, że pies zostanie wyprowadzony przez straż innego dnia. Komendant Roman Frąckowiak odniósł się do tej sytuacji i poinformował, że taka odpowiedź nie powinna paść, ponieważ prowadzony jest 24 godzinny dyżur w związku z np. odławianiem psów i natychmiastowym reagowaniem w takich wypadkach.

Mieszkańcy nie kryli zwątpienia czy rzeczywiście kanalizacja i naprawa osiedlowych dróg zostanie zrealizowana lub chociaż rozpoczęta w tym roku. Obecne plany mówią, że w tym roku powstanie 100 m drogi na Zielonym Wzgórzu, a koszt takiego odcinka to 150 tys. zł. Co do reszty ulic mieszkańcy proszą o przynajmniej wyrównanie nawierzchni, raz na jakiś czas

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (13)

  Zuk, w dniu 13-03-2018 13:29:21 napisał:

  Zaorac i kartofle posadzic ;) moim zdaniem ci co dzialki sprzedaja powinni byc czesciowo odpowiedzialni za drogi a nie kase brac ;) gmina zamiast na cos innego pieniadze przeznaczac co pola modernizuje ... pole powinno polem zostac ;)

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Mieszkaniec, w dniu 13-03-2018 15:33:17 napisał:

  Odsunąć p.Tadych od stołka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 2 (2)

  emerytka, w dniu 13-03-2018 17:59:27 napisał:

  A kto wie kiedy zebranie samorządu nr 5?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Kola, w dniu 13-03-2018 20:42:50 napisał:

  Więcej tanich działek kupować na polach, gratuluję pomysłu nabywcom, na marginesie ile można równać albo sypać, drogi powinny być zrobione przed budynkami

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Wkurzona, w dniu 13-03-2018 21:19:59 napisał:

  Wszyscy obecni radni powinni odejść.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Krytyk Społeczny, w dniu 13-03-2018 21:42:06 napisał:

  Jest rzeczą niepojętą i nigdzie niespotykaną w cywilizowanych miejskich Gminach by rola i zadania Straży Miejskiej zostały sprowadzona do poziomu miejskich hycli odławiających miejskie psy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  mika, w dniu 13-03-2018 21:44:20 napisał:

  Co to jest?!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  136, w dniu 14-03-2018 07:03:13 napisał:

  Mydlenie ludziom oczu, nic nie zrobią

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mdżi, w dniu 14-03-2018 08:50:12 napisał:

  Co za persona pisała ten artykuł? "Obecna reprezentantka nakielskiej kanalizacji i wodociągów "

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  nakielanka, w dniu 16-03-2018 13:24:32 napisał:

  Każdą ulicę powinni zrobić od początku do końca a nie robią po troszku wszystkie najpierw powinni wziąść pod uwagę te ulice które powstały wiele lat temu a nie zrobione są do dzisiaj jak np.Nowy Świat fakt mają robić ale też kawałek a następny zrobią pewnie za jakieś 60 lat.Wysypali jakiś kamyk z piachem trochę wyrównali a co dziury są to są jak popada to widać cały efekt więcej stracą na to równanie co jakiś czas niż raz a dobrze zrobili by całą ulicę i było by zglowy i zadowoleni by byli wszyscy i mieszkańcy i rządzący.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zabiegi dla panów
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Usta - powiekszanie
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)