Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Poniedziałkowe posiedzenie sejmiku. Przyjęto audyt krajobrazowy

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmik przyjął audyt #krajobrazowy województwa, ważny dokument planistyczny w dziedzinie ochrony dziedzictwa naturalnego i historycznego regionu, będący podstawą do uchwalenia aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Przed posiedzeniem radni uczestniczyli w otwarciu wystawy poświęconej 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Radni przyjęli informacji o stanie inwestycji drogowych i działaniach samorządu województwa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uchwałę w sprawie zmiany kategorii drogi nr 266 na odcinku przebiegającym ulicami Ciechocinka (ten odcinek jest teraz drogą gminną, co ułatwi zarządzanie infrastrukturą drogową na terenie kurortu).

Zaakceptowano te zmiany w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej związane m.in. z przesunięciem niektórych inwestycji drogowych na przyszły rok, a także korektami planów inwestycji, które zamierzamy sfinansować ze środków unijnych nowej perspektywy. Marszałek Piotr Całbecki poinformował w rozmowie z dziennikarzami o współfinansowaniu przez samorząd województwa, w pewnym zakresie jeszcze w ramach tegorocznego budżetu, budowy centrum sportowego Politechniki Bydgoskiej w kampusie tej uczelni w Fordonie. Jeszcze tej jesieni otworzy tam podwoje hala sportowa, a władze uczelni już planują budowę zewnętrznej strefy sportowej z boiskiem do piłki nożnej, boiskami do koszykówki i siatkówki plażowej i segmentem lekkoatletycznym.

Wiceprezydent Włocławka Domicela Kopaczewska została powołana w skład rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, a nowym członkiem rady społecznej Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy został przedstawiciel Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Zbigniew Włodarczyk. Obie nominacje dotyczą objęcia miejsc w radach społecznych placówek zwolnionych w związku z rezygnacją poprzedników.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 9 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)