Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Pomagali w prowadzeniu imprezy. Praca nie przeszkodziła w świetnej zabawie

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Tradycyjnie w okolicach dnia 6 grudnia, Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza co #roku do wspólnej zabawy mikołajkowej na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. W tym roku XI edycja akcji edukacyjno-charytatywnej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” współorganizowanej wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbyła się 9 grudnia w godz. 14.00-17.00.

Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Akcję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetniały pokazy z udziałem policjantów oraz występy taneczne i teatralne. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników okolicznościowe upominki oraz poczęstunek podczas zabawy.

Jak co roku, na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć dzieci z naszego miasta. Uczniowie nakielskiej Dwójki z klas I – IV, w liczbie ponad 50 osób wyjechało w poniedziałkowe przedpołudnie do Bydgoszczy razem ze swoimi wychowawcami: p. Agnieszką Dolacińską, Eweliną Szarwark, Lilianną Grabarkiewicz, Małgorzatą Jankowską i Anitą Czyż. Drugą grupą z SP 2 byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem panią Kasią Dobosz i nauczycielem panią Beatą Witusińską. Wolontariusze jednak tym razem bawili się po drugiej stronie, pomagając w prowadzeniu imprezy przez obsługiwanie stoisk z warzywami. Praca nie przeszkodziła jednak wolontariuszom w świetnej zabawie i radości płynącej z pomocy dla drugiego. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bezpiecznie wszyscy uczniowie wieczorem wrócili do domu.

Za bezinteresowną pomoc i miło spędzony czas, wszystkim moim wolontariuszom SKC, bardzo dziękuję. Jesteście wspaniali!!!

Materiał: Opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)