Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 sierpnia 2017

Polsko-ukraińskie warsztaty. Młodzież nagrywać będzie na terenie powiatu

Uczniowie z Gimnazjum w Mroczy wraz z rówieśnikami z Czerkas (Ukraina) wezmą #udział w warsztatach filmowych. Zajęcia rozpoczną się 12 sierpnia.

Zekranizowana zostanie legenda o księciu Witosławie. Film kręcony będzie na terenie powiatu nakielskiego. Gimnazjaliści z Mroczy i z Czerkas stworzą zarówno scenariusz, jak i muzykę do filmu. Elementy ujęte w filmie będą zaczerpnięte z lokalnego folkloru. Młodzież pozna przy tym nawzajem zwyczaje panujące w obu miastach.

W trakcie dwutygodniowych warsztatów nagrania odbywać się będą m.in. na obszarze Ekomuzeum Doliny Noteci, w Mroczy, Orlu, Nakle, Witosławiu, Konstantowie i Bydgoszczy. Premiera filmu zaplanowana jest na 26 sierpnia podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” w Zgierzu.

Warsztaty realizować będą wspólnie Gimnazjum w Mroczy i Klub  Przyjaciół Ukrainy. Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego  Centrum Kultury. 

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
STOŁY I KRZESŁA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)