Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 lipca 2019

Półkolonie w nakielskiej „Dwójce”. Uczestnicy aktywnie spędzili ten czas

fot. Iwona Różańska

fot. Iwona Różańska

Odpoczynek od nauki trwa, jednak nakielska „Dwójka” nie zamyka drzwi przed uczniami. Jak co # roku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, zorganizowała półkolonie nie tylko dla swoich uczniów ale również dzieci ze szkół gminy Nakło.

Wakacyjne spotkania trwały od 24 – 28 czerwca 2019 roku. Od poniedziałku do piątku, dzieci spędzały pięć godzin na półkoloniach. Z takiej formy wypoczynku skorzystało ok. 50 dzieci z naszej gminy. Spotkania odbywały się w szkole oraz poza nią.

Półkolonia była również dofinansowana z budżetu, gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii. Dzieci podczas zajęć w szkole rozmawiały na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Już w pierwszy dzień uczyły się robienia zdrowych i pożywnych kanapek. Były też prace plastyczne na temat odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku. Poza zajęciami profilaktycznymi, na dzieci czekały inne, ciekawe atrakcje: zabawa na placu zabaw na nakielskiej „Marinie”, wyjazd do kina Helios w Bydgoszczy, pobyt w stadninie koni w Braniczu czy szaleństwa w Wiosce Indiańskiej w Bydgoszczy.

Każdego dnia na dzieci czekał suchy prowiant ale także słodycze, napoje, owoce. Nie zabrakło wyjścia na lody i na pizzę do pizzerii „Na Talerzu”. Wielką atrakcją były też ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Kierownikiem półkolonii była pani Iwona Różańska, której przez cały tydzień pomagała pani Anna Niedbalska – Panek. Nie zabrakło innych nauczycieli, którzy sprawowali opiekę w poszczególnych dniach: pani Beata Witusińska, pani Iwona Schmidt, pani Małgorzata Komorowicz, pani Ilona Paszkiewicz, pani Anna Łuczak – Brandt i pani Lidia Fojutowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii za wspólnie spędzony czas. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia za rok.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)