Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 lipca 2019

Półkolonie w nakielskiej „Dwójce”. Uczestnicy aktywnie spędzili ten czas

fot. Iwona Różańska

fot. Iwona Różańska

Odpoczynek od nauki trwa, jednak nakielska „Dwójka” nie zamyka drzwi przed uczniami. Jak co # roku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, zorganizowała półkolonie nie tylko dla swoich uczniów ale również dzieci ze szkół gminy Nakło.

Wakacyjne spotkania trwały od 24 – 28 czerwca 2019 roku. Od poniedziałku do piątku, dzieci spędzały pięć godzin na półkoloniach. Z takiej formy wypoczynku skorzystało ok. 50 dzieci z naszej gminy. Spotkania odbywały się w szkole oraz poza nią.

Półkolonia była również dofinansowana z budżetu, gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii. Dzieci podczas zajęć w szkole rozmawiały na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Już w pierwszy dzień uczyły się robienia zdrowych i pożywnych kanapek. Były też prace plastyczne na temat odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku. Poza zajęciami profilaktycznymi, na dzieci czekały inne, ciekawe atrakcje: zabawa na placu zabaw na nakielskiej „Marinie”, wyjazd do kina Helios w Bydgoszczy, pobyt w stadninie koni w Braniczu czy szaleństwa w Wiosce Indiańskiej w Bydgoszczy.

Każdego dnia na dzieci czekał suchy prowiant ale także słodycze, napoje, owoce. Nie zabrakło wyjścia na lody i na pizzę do pizzerii „Na Talerzu”. Wielką atrakcją były też ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Kierownikiem półkolonii była pani Iwona Różańska, której przez cały tydzień pomagała pani Anna Niedbalska – Panek. Nie zabrakło innych nauczycieli, którzy sprawowali opiekę w poszczególnych dniach: pani Beata Witusińska, pani Iwona Schmidt, pani Małgorzata Komorowicz, pani Ilona Paszkiewicz, pani Anna Łuczak – Brandt i pani Lidia Fojutowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii za wspólnie spędzony czas. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia za rok.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)