Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

02 sierpnia 2021

Policyjne psy wzięły udział w szkoleniu. Odbywają się one cyklicznie

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policyjni przewodnicy psów służbowych wraz ze# swoimi czworonożnymi partnerami na co dzień patrolują ulice naszego miasta i powiatu albo biorą też udział w poszukiwaniach lub przeszukaniach. Ich sprawność i skuteczność to nie tylko wynik jednego podstawowego szkolenia. To efekt cyklicznych szkoleń, które policjanci wraz ze swoimi pieskami prowadzą kilka razy w miesiącu.

Jednym z wielu zadań wykonywanych przez policyjnych przewodników psów służbowych z bydgoskiej komendy jest cotygodniowe szkolenie z psami w celu utrzymania i podnoszenia sprawności użytkowej psów. W dzień szkoleniowy policyjni przewodnicy wraz ze swoimi podopiecznymi ćwiczyli elementy agresji, gryzienia, pościg za pozorantem, przeszukanie i konwój osoby zatrzymanej. Ćwiczyli także obronę przewodnika przed agresywnym napastnikiem.

Jeden z najmłodszych psów patrolowo-tropiących Iker pod okiem st. sierż. Przemysława Kubiaka doskonale atakował agresywnego pozoranta oraz wzorowo wykonywał komendy posłuszeństwa. W ćwiczeniach wziął również udział jeden z najstarszych psów patrolowo-tropiących 9-letni Ares, który mimo wieku doskonale porodził sobie z pozorantem. Dobrą agresją wykazał się niepozorny, ale odważny owczarek niemiecki Namir. Wraz ze st. asp. Mariuszem Woźniakiem nie dali odetchnąć pozorantowi.

W szkoleniu brały udział także psy specjalistyczne, wyszkolone do wyszukiwania zapachów narkotyków. Dwa młode owczarki belgijskie Baxi i Leon ćwiczyły wyszukiwanie zapachów środków narkotycznych, perfekcyjnie zaznaczając ukryte w skrzynce narkotyki.

Szkolenie psów na policyjnym terenie przy ul. Iławskiej w Bydgoszczy prowadził asp. sztab. Krzysztof Furmaniuk, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem z policyjnymi czworonogami. Funkcjonariusz znany jest wielu osobom, a to za sprawą „Łatka”, czyli pieska rasy Foksterier, który był pogromcą wielu dilerów narkotykowych. Trzy lata temu odszedł na zasłużoną emeryturę i oczywiście zagościł na stałe w domu swojego opiekuna.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    przyjaciel psów, w dniu 03-08-2021 10:33:18 napisał:

    Z jednej strony brawa. Z drugiej strony chciałbym dożyć czasów ,że psiaki służbowe będą przechodziły podstawowe szkolenie PT. Wiem co mówię. PRZEPRACOWAŁEM W SŁÓŻBIE 20 lat. miałem styczność z psami służbowymi,a od wielu lat pracuję z psami. niestety poza służbą, ale' na moich warunkach'

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Krzesło młodzieżowe
Narożniki
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sprawdzanie świateł
Nowoczesny styl
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)