Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Policyjne działania "Prędkość". Akcja odbędzie się już jutro!

fot. archiwum

fot. archiwum

Jutro w całej Polsce policjanci prowadzić będą działania # kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.

Mimo iż, nadrzędnym celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 2 177 osób, a 33 261 zostało rannych.

Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób.

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

materiał: Komenda Główna Policji 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  kierowca, w dniu 22-10-2019 20:24:33 napisał:

  A może AKCJA ŚWIATŁA? Bo debile jeżdżą po drogach? Mgła a kretyni na światłach dziennych jeżdżą ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 1 (5)

  Goblin, w dniu 22-10-2019 21:37:01 napisał:

  No stare auta nie mają przeciwmgielnych więc jeżdżą na światłach mijania jest to normalne xD

  odpowiedz

  • 10 (10)

  ali, w dniu 22-10-2019 22:16:27 napisał:

  A mnie wkurzają światła przeciwmgielne z tyłu. Jedziemy sobie w kolumnie, a jakiś ciołek jedzie na przeciwmgielnych które oślepiają, bo po oczach dają jak STOP. Masakra. Ok. Jak jedziesz sam, to se włącz te światła, ale jak za tobą już ktoś jedzie to je wyłącz.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Zibi, w dniu 23-10-2019 08:30:19 napisał:

  Nie zapominajmy też o pajacach co jeżdżą na przeciwmgielnych nawet bez mgły.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Pajac, w dniu 23-10-2019 13:23:36 napisał:

  Akurat jechałem z Nakła do Bydgoszczy przez Potulice to szok wszyscy przpisowo nawet za Gorzeniem nie próbowali wyprzedzać, jedynie w Łochowicach z przeciwnej strony czarne bmw wyprzedzalo kolumne aut

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Budowa hal
Zabiegi odmładzające
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)