Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Policjanci na spotkaniach z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W przedszkolu w Ślesinie oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce gościli w #ostatnich dniach nakielscy policjanci. Mundurowi prowadzili spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej nakielscy policjanci odwiedzili grupę przedszkolną w Ślesinie. Z maluchami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o tym, jak prawidłowo należy zachowywać się na jezdni. Dzieci miały okazję ćwiczyć poznane zasady na mini miasteczku ruchu drogowego. Podczas spotkania mowa była także o pracy przewodnika policyjnego psa oraz zasadach zachowania wobec obcych i niebezpiecznych zwierząt. Policjanci opowiadali także o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, a na zakończenie spotkania przekazali maluchom odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez nakielską firmę

Kolejną placówką oświatową, jaką odwiedzili policjanci była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce. Tam w klasach 0-III mundurowi rozmawiali z dziećmi również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast w klasach starszych, tj.: IV – VII tematem przewodnim była demoralizacja i odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny. Mowa była także o cyberprzemocy. Policjanci przestrzegali przed łamaniem prawa i informowali o konsekwencjach zachowania niezgodnego z obowiązującymi normami.

Materiał: st. asp. Edyta Nadolna p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Budowa stanu surowego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rolery - mezoterapia skóry
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
29,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)