Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Policjanci debatowali. Tematem bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów działań Policji.# Aby przybliżyć problematykę bezpiecznego korzystania z dróg szczególnie przez pieszych i rowerzystów, wczoraj nakielscy policjanci zorganizowali dla mieszkańców miasta i gminy debatę społeczną.

Wczoraj (3.12.19) w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury policjanci z komendy powiatowej w Nakle zorganizowali debatę społeczną. W debacie udział wzięli zaproszeni goście tj.: p. Bartosz Lamprecht – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, p. Dariusz Domek – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego starostwa powiatowego oraz przedstawiciele nakielskiego urzędu miasta i gminy.

Dyskusję na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego rozpoczęła prezentacja multimedialna przedstawiona przez kierownika referatu ruchu drogowego, asp. Marka Moczadło. Policjant omówił między innymi prawa i obowiązki pieszych oraz rowerzystów, a także najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem tych użytkowników dróg. Urozmaiceniem prezentacji i wykładu były ciekawe filmy tematyczne.

Następnie głos zajęła mł. asp. Joanna Płocharczyk-Rybak, która omówiła działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantka przedstawiła, jak można wprowadzać za pośrednictwem tego narzędzia zgłoszenia, jakie działania podejmuje policja po przyjęciu takiego zgłoszenia i jakie informacje za pośrednictwem mapy najczęściej przekazują mieszkańcy powiatu nakielskiego.

Kolejno głos zabrał dzielnicowy mł. asp. Łukasz Szczepaniak, który przybliżył założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz omówił mobilną aplikację „Moja komenda”.
Na zakończenie debaty pomiędzy uczestnikami wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Pytano m.in.: o poruszanie się rowerzystów po chodnikach, o doświetlenie przejść dla pieszych znajdujących się w centrum Nakła oraz bezpieczeństwo pieszych przemieszczających się w rejonie budowy drogi na ul. Mroteckiej w Nakle.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  kkk, w dniu 04-12-2019 17:58:47 napisał:

  Najlepiej u nas wychodzi debatowanie a jak jadę drogą do Bydgoszczy za Gorzeniem i przed Łochowicami wiszą stare suche gałęzie i konary drzew nad samą jezdnią to codziennie myślę co będzie przy jakimś większym wietrze lub gdy napada śnieg. Wtedy będą debatować dlaczego ich nie usunięto jak był czas ale życia nikt nie zwróci.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  s, w dniu 05-12-2019 09:08:32 napisał:

  nawet komuniści na tą debatę przybyli? Ci to są perfidni...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Robert, w dniu 05-12-2019 15:57:24 napisał:

  Problem jest taki że ludzie na przejściach wchodzą nawet nie patrzą Możesz być 5 metrów od przejścia i taka osoba wchodzi . Bo myśli ze jak już jest na pasach to kierowca musi się zatrzymać No musi ale musi mieć czas na reakcje .Prawidłowo wygląda to tak że zatrzymujemy sie przed pasami patrzymy czy samochód jest dość daleko by wejść bezpiecznie na pasy. i gdy jesteśmy na przejsciu tez patrzymy czy ktoś sie nie zagapił. Przechodzimy i żyjemy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble łazienkowe
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Zabiegi odmładzające
Drobne naprawy
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)