Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Policjanci debatowali. Tematem bezpieczeństwo w ruchu drogowym

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów działań Policji.# Aby przybliżyć problematykę bezpiecznego korzystania z dróg szczególnie przez pieszych i rowerzystów, wczoraj nakielscy policjanci zorganizowali dla mieszkańców miasta i gminy debatę społeczną.

Wczoraj (3.12.19) w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury policjanci z komendy powiatowej w Nakle zorganizowali debatę społeczną. W debacie udział wzięli zaproszeni goście tj.: p. Bartosz Lamprecht – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, p. Dariusz Domek – Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego starostwa powiatowego oraz przedstawiciele nakielskiego urzędu miasta i gminy.

Dyskusję na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego rozpoczęła prezentacja multimedialna przedstawiona przez kierownika referatu ruchu drogowego, asp. Marka Moczadło. Policjant omówił między innymi prawa i obowiązki pieszych oraz rowerzystów, a także najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem tych użytkowników dróg. Urozmaiceniem prezentacji i wykładu były ciekawe filmy tematyczne.

Następnie głos zajęła mł. asp. Joanna Płocharczyk-Rybak, która omówiła działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantka przedstawiła, jak można wprowadzać za pośrednictwem tego narzędzia zgłoszenia, jakie działania podejmuje policja po przyjęciu takiego zgłoszenia i jakie informacje za pośrednictwem mapy najczęściej przekazują mieszkańcy powiatu nakielskiego.

Kolejno głos zabrał dzielnicowy mł. asp. Łukasz Szczepaniak, który przybliżył założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz omówił mobilną aplikację „Moja komenda”.
Na zakończenie debaty pomiędzy uczestnikami wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Pytano m.in.: o poruszanie się rowerzystów po chodnikach, o doświetlenie przejść dla pieszych znajdujących się w centrum Nakła oraz bezpieczeństwo pieszych przemieszczających się w rejonie budowy drogi na ul. Mroteckiej w Nakle.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  kkk, w dniu 04-12-2019 17:58:47 napisał:

  Najlepiej u nas wychodzi debatowanie a jak jadę drogą do Bydgoszczy za Gorzeniem i przed Łochowicami wiszą stare suche gałęzie i konary drzew nad samą jezdnią to codziennie myślę co będzie przy jakimś większym wietrze lub gdy napada śnieg. Wtedy będą debatować dlaczego ich nie usunięto jak był czas ale życia nikt nie zwróci.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  s, w dniu 05-12-2019 09:08:32 napisał:

  nawet komuniści na tą debatę przybyli? Ci to są perfidni...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Robert, w dniu 05-12-2019 15:57:24 napisał:

  Problem jest taki że ludzie na przejściach wchodzą nawet nie patrzą Możesz być 5 metrów od przejścia i taka osoba wchodzi . Bo myśli ze jak już jest na pasach to kierowca musi się zatrzymać No musi ale musi mieć czas na reakcje .Prawidłowo wygląda to tak że zatrzymujemy sie przed pasami patrzymy czy samochód jest dość daleko by wejść bezpiecznie na pasy. i gdy jesteśmy na przejsciu tez patrzymy czy ktoś sie nie zagapił. Przechodzimy i żyjemy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Wulkanizacja
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Botox i kwas hialuronowy
Skup i sprzedaż części
Lipoliza injekcyjna
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)