Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Policja wykryła nieprawidłowości. Efekt? Zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty

fot. archiwum

fot. archiwum

Wysokie mandaty i zatrzymane prawa jazdy to # konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy naruszyli przepisy ustawy o transporcie drogowym. Nieprawidłowości ujawnili policjanci nakielskiej „drogówki”.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego, podczas codziennych służb, sprawdzają między innymi, jak kierowcy wykonujący przewóz drogowy, wywiązują się z obowiązków wynikających z ustawy o transporcie drogowym. Jak się okazuje, część z nich przepisy te ewidentnie lekceważy. Przykładem może być mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, którego policjanci skontrolowali w Nakle, kiedy prowadził volvo z naczepą. Okazało się, że 48-latek miał na tachografie zalogowaną kartę innego kierowcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, została ona zatrzymana i zostanie zwrócona wystawcy, a kierujący stracił czasowo prawo jazdy, a także otrzymał 2 000 złotych mandatu.

Grzywnę w tej samej wysokości zapłaci kierowca autokaru, który, wykonując okazjonalny przewóz osób, wbrew obowiązującym przepisom, nie rejestrował prędkości pojazdu, przebytej trasy, ani swojej aktywności za kierownicą. 60-letni bydgoszczanin również na 3 miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. Podczas tej kontroli, policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny autokaru, z jednoczesnym zakazem dalszej jazdy, z uwagi na zużycie bieżnika jednej z opon.

materiał: kom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (6)

  Mik, w dniu 26-09-2022 18:06:27 napisał:

  Dlaczego nie robią łapanek jak niemcy i francuzi na polskie auta tylko potrafią swoich karać.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Darek , w dniu 27-09-2022 14:13:49 napisał:

  Do Mlk jak ci się nie podoba w Polsce to jedź tam gdzie ciebie lubią. Tu jest Polska i dobrze nareszcie patologię trzeba eliminować. A co do Niemiec tam nie patrzą czy Niemiec czy inna narodowości równa kara. Widać że nie opuszczasz patologi Nakielskiej to mało wiesz.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)