Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Pojedynek szachowy. Szubin zwycięzcą

fot. pow.

fot. pow.

14 września rozegrano w Mroczy turniej szachowy w ramach II Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych.

Do rywalizacji przystąpili szachiści z powiatu nakielskiego m.in. z Nakła, Szubina i Mroczy. Każda gmina wystawiła trzyosobową reprezentację. Zostały przeprowadzone dwie klasyfikacje: indywidualna i drużynowa. Rozegrano 9 rund systemem kołowym w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał trener Feniksa Mirosław Kozielski.

Gmina Mrocza wystąpiła w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz. Faworytem zawodów od początku byli reprezentanci Szubina, którzy mieli najsilniejszy rankingowo skład.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował Piotr Szybowicz z dorobkiem 8 punktów. Tuż za nim uplasował się Tomasz Janik zdobywając 7 punktów, a trzecią pozycję wywalczył Hubert Gabryszewski. Najlepszy wynik spośród zawodników z Mroczy uzyskał Jan Rosiński, który zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła Gmina Szubin w składzie: Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec. Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Gminy Nakło w składzie: Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny. Brązowy medal zdobyła Gmina Mrocza w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz.

II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe przeszły już do historii. Z pewnością jest to świetna idea, która tworzy wspaniałą atmosferę uczciwej rywalizacji sportowej. Słynny francuski filozof, eseista i dramaturg Éric-Emmanuel Schmitt mawia: „Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu”. Te słowa idealnie odzwierciedlają  takie wartościowe turnieje.

Podium klasyfikacji indywidualnej:
1. Piotr Szybowicz
2. Tomasz Janik
3. Hubert Gabryszewski

Podium klasyfikacji drużynowej:
1. Gmina Szubin (Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec)
2. Gmina Nakło (Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny)
3. Gmina Mrocza (Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz)

Materiał: Jan Rosiński

 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble pokojowe
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)