Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Pojedynek miał kluczowe znaczenie. VIII kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki

fot. BG

fot. BG

Tylko jedno spotkanie zostało rozegrane w ramach VIII kolejki Nakielskiej Ligi Siatkówki. Pozostałe mecze przełożono na inny termin.

Strefa Łochowo – COL-MAR Elektryka 1:2 (20:25, 25:17, 9:15)

Ten pojedynek miał kluczowe znaczenie w kontekście walki o fazę play- off. Obie ekipy dzieliły przed nim zaledwie dwa punkty, więc ewentualna wygrana wyżej stojących w tabeli zawodników COL-MAR-u znacznie przybliżała ich do awansu do półfinału. Początek spotkania należał jednak do Strefy, która wyszła na prowadzenie 7:3. Mrocza szybko odrobiła straty, a dzięki udanym blokom Miłosza Miękczyńskiego niedługo potem wyszła na prowadzenie. Nie dała sobie wyrwać pokaźnej zaliczki i pewnie zwyciężyła do 20. Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza, z tą różnicą, że Łochowo cały czas zdołało utrzymywać przewagę wypracowana na początku. Skuteczny duet Grochala – Frydryszek zapewniał im skuteczność na skrzydłach, a liczne błędy przeciwników sprawiały, że Strefa kontrolowała grę. Do rozstrzygnięcia konieczny był więc tie- break, w którym niepodzielnie królowali mroczanie. Nie zepsuli w nim żadnej zagrywki, bezbłędny był Miękczyński i to spowodowało, że decydujący set padł łupem COL-MAR-u. Tym samym awansował na trzecią lokatę w rozgrywkach, powiększając przewagę nad łochowianami do trzech oczek.

Czołówki każdej klasyfikacji:

Najlepsi punktujący
1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) - 61 pkt
2. Jakub Majewski (MiSSM) - 57 pkt
3. Piotr Frydryszek (Strefa Łochowo) - 52 pkt

Najlepsi atakujący
1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) - 50 pkt
2. Dawid Majewski (MiSSM)- 42 pkt
3. Mariusz Grochala (Strefa Łochowo) - 41 pkt

Najlepsi serwujący
1. Mateusz Bruski (NTS Kadeci) - 8 pkt/3 bł/+5 pkt
2. Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS) - 12 pkt/7 bł/+5 pkt
3. Szymon Piniarski (MiSSM) - 14 pkt/10 bł/+4 pkt

Najlepsi blokujący
1. Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) - 11 pkt
2. Dominik Kujawa (WDS Pińsko) - 7 pkt
3. Piotr Frydryszek (Strefa Łochowo) - 7 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Mateusz Musiał (COL-MAR) - 18 błędów
2. Jakub Majewski (MiSSM) - 18 błędów
3. Paweł Smolarz (COL-MAR) - 17 błędów

Teraz nastąpi przerwa związana z feriami zimowymi, następna kolejka odbędzie się dzień przed zakończeniem ferii – 12 lutego, oto rozpiska spotkań:
10:00 NTS Kadeci – WDS Pińsko
11:00 NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS
12:00 Stara Gwardia NTS – Strefa Łochowo
13:00 Col-Mar Elektryka – MiSSM Trzecia Fala

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Materiał: Stanisław Kwasigroch

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: Nakielski Sport

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)