Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Podsumowanie długiego weekendu. Na drogach powiatu było bezpiecznie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci powiatu nakielskiego czuwali nad bezpieczeństwem# osób przemieszczających się po drogach podczas długiego sierpniowego weekendu. Na powiatowych trasach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Za nami długi sierpniowy weekend, podczas którego policjanci dbali o zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z powiatowych tras. Służbę na drogach pełnili zarówno policjanci referatu ruchu drogowego, jak i mundurowi z prewencji.
Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką przemieszczały się auta, sprawdzali czy kierowcy zapinają obowiązkowe pasy bezpieczeństwa oraz jak przewożone są dzieci. Kontrolowano także stan techniczny aut i ich wyposażenie.

Miniony weekend na powiatowych drogach ocenić można jako bezpieczny. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nie było osób rannych ani ofiar śmiertelnych. Zgłoszonych został 5 kolizji drogowych. Niestety nie wszyscy kierowcy wybrali się w trasę trzeźwi. Zatrzymano trzy osoby, które w stanie po użyciu alkoholu wsiadły za kierownicę. Ich zachowanie oceni sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)