Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Podsumowanie Konkursu AgroLiga 2019. Etap wojewódzki II edycja

fot. KPODR

fot. KPODR

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach# Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Podsumowanie Konkursu AgroLiga 2019 – etap wojewódzki II edycja
W dniu 11pażdziernika 2019 r. podczas uroczystego seminarium podsumowującego konkurs AgroLiga 2019 na Forum Rolniczym "Gazety Pomorskiej" ogłoszono wyniki etapu wojewódzkiego. Galę Konkursu przeprowadzono w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym. W ramach gali przedstawiono mistrzów i laureatów konkursu z województwa kujawsko-pomorskiego oraz mistrzów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Dr Roman Sass – prof. nadzw. Kujawsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przedstawił wykład na temat ”Zarządzania finansami w sektorze rolnym – szanse i zagrożenia PROW 2014-2020”. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się na scenie głównej Forum.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: rolnicy i firmy. Uczestnikami konkursu są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Podstawowym celem tego konkursu jest promocja dobrych przykładów w rolnictwie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy konkursu byli typowani przez pracowników KPODR. Do finału wojewódzkiego konkursu Agroliga 2019 przechodziły podmioty, które były wyróżnione w podregionach: bydgoskim, toruńskim i włocławskim.


Komisja wojewódzka 3-5 września oceniła wyróżnione podmioty i postanowiła przyznać:
w kategorii gospodarstw rolnych:
tytuł Mistrza Wojewódzkiego – Magdalenie i Marcinowi Ciemieckim z Rusinowa
tytuł Wicemistrza Wojewódzkiego - Janowi i Ewie Grodzickim z Gostkowa.
Laureatami konkursu w kategorii gospodarstw rolnych zostali:
- Piotr Kujawa z Pocierzyn
- Danuta i Przemysław Pawłowscy z Rudzka Dużego
- Ewa i Wojciech Chwalisz z Chełmiczek
- Ewa i Juliusz Młodeccy z Radzicza
- Anna i Krzysztof Wojnowscy z Trzemiętowa
- Emilia i Marek Sroka „Porzeczkowa Kraina” z Zieleni
- Michał i Elżbieta Poznańscy z Grzybna


W kategorii firm tytuł Mistrza Wojewódzkiego uzyskało Przedsiębiorstwo Nasienne ROLNAS Sp. z o.o. z Bydgoszczy, a tytuł Wicemistrza Wojewódzkiego kategorii firm - Agroprim Dariusz Głowski ze Zrazimia. Laureatami w tej kategorii zostały firmy: Zakład Handlowy Marianna Trojanowska z Tłuchowa oraz Firma Handlowo-Produkcyjna PIKAR, Jolanta i Piotr Łuczak
z Biskupic.
Etap wojewódzki konkursu finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.


Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Materiał: Małgorzata Kołacz
KPODR w Minikowie
Foto: Marzena Zwiewka, KPODR w Minikowie
Damian Oparzela, KPODR w Minikowie

 

Materiał Martnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)