Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Podsumowanie Konkursu AgroLiga 2019. Etap wojewódzki II edycja

fot. KPODR

fot. KPODR

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach# Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Podsumowanie Konkursu AgroLiga 2019 – etap wojewódzki II edycja
W dniu 11pażdziernika 2019 r. podczas uroczystego seminarium podsumowującego konkurs AgroLiga 2019 na Forum Rolniczym "Gazety Pomorskiej" ogłoszono wyniki etapu wojewódzkiego. Galę Konkursu przeprowadzono w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym. W ramach gali przedstawiono mistrzów i laureatów konkursu z województwa kujawsko-pomorskiego oraz mistrzów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Dr Roman Sass – prof. nadzw. Kujawsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przedstawił wykład na temat ”Zarządzania finansami w sektorze rolnym – szanse i zagrożenia PROW 2014-2020”. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się na scenie głównej Forum.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: rolnicy i firmy. Uczestnikami konkursu są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Podstawowym celem tego konkursu jest promocja dobrych przykładów w rolnictwie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy konkursu byli typowani przez pracowników KPODR. Do finału wojewódzkiego konkursu Agroliga 2019 przechodziły podmioty, które były wyróżnione w podregionach: bydgoskim, toruńskim i włocławskim.


Komisja wojewódzka 3-5 września oceniła wyróżnione podmioty i postanowiła przyznać:
w kategorii gospodarstw rolnych:
tytuł Mistrza Wojewódzkiego – Magdalenie i Marcinowi Ciemieckim z Rusinowa
tytuł Wicemistrza Wojewódzkiego - Janowi i Ewie Grodzickim z Gostkowa.
Laureatami konkursu w kategorii gospodarstw rolnych zostali:
- Piotr Kujawa z Pocierzyn
- Danuta i Przemysław Pawłowscy z Rudzka Dużego
- Ewa i Wojciech Chwalisz z Chełmiczek
- Ewa i Juliusz Młodeccy z Radzicza
- Anna i Krzysztof Wojnowscy z Trzemiętowa
- Emilia i Marek Sroka „Porzeczkowa Kraina” z Zieleni
- Michał i Elżbieta Poznańscy z Grzybna


W kategorii firm tytuł Mistrza Wojewódzkiego uzyskało Przedsiębiorstwo Nasienne ROLNAS Sp. z o.o. z Bydgoszczy, a tytuł Wicemistrza Wojewódzkiego kategorii firm - Agroprim Dariusz Głowski ze Zrazimia. Laureatami w tej kategorii zostały firmy: Zakład Handlowy Marianna Trojanowska z Tłuchowa oraz Firma Handlowo-Produkcyjna PIKAR, Jolanta i Piotr Łuczak
z Biskupic.
Etap wojewódzki konkursu finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.


Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Materiał: Małgorzata Kołacz
KPODR w Minikowie
Foto: Marzena Zwiewka, KPODR w Minikowie
Damian Oparzela, KPODR w Minikowie

 

Materiał Martnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)