Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Podróż przez wieki. W muzeum dzieci własnoręcznie wykonały mydełka

fot. Przedszkole Reksio

fot. Przedszkole Reksio

22 listopada „Puszatki”, „Gagatki” oraz „Jeżyki” z Przedszkola „Reksio” w Nakle #uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. To muzeum z duszą, pełne atrakcji.

Dzieci przeżyły podróż przez wieki w towarzystwie przewodnika. Zwiedziły niezwykłą ekspozycję słuchając zabawnych historii, wskoczyły do średniowiecznej balii, dowiedziały się skąd pochodzą barwniki i mogły spróbować prania na tarze. I, co najważniejsze własnoręcznie wykonały mydełko, które zabrały do domu.

Ponadto przedszkolaki wybrały się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, aby podziwiać – wystawę archeologiczną; gdzie zaprezentowano różne narzędzia, ozdoby, uzbrojenie, przedmioty codziennego użytku, itp. Dzięki czemu przybliżono dzieciom różne przejawy życia codziennego, które toczyło się w grodzie, i nieco inne na podgrodziu. Poprzez ciekawą aranżację plastyczną, różne rekonstrukcje, a także wprowadzenie nowoczesnych metod przekazu, dzieci mogły aktywnie brać udział w zwiedzaniu wystawy.

Na zakończenie zwiedzania Bydgoszczy przedszkolaki wybrały się na spacer po Wyspie Młyńskiej podziwiając jej piękną architekturę m.in. mosty i zabytkowe obiekty. Po całym dniu wrażeń dzieci do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte. 

Materiał: B. Wajer, Przedszkole Reksio

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)