Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Podróż po księgozbiorze. Dzieci miło spędziły czas z książką

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 gościły dzieci z klas IV Sp. Nr 2 wraz ze # swoimi wychowawcami. Dwie grupy IV-klasistów uczestniczyły w zajęciach „Przystanek Biblioteka.”

Miały one jak zawsze na celu promocję i upowszechnianie czytelnictwa wśród przyszłych potencjalnych czytelników. Już od lat Filia Dziecięca właśnie dla nich organizuje zajęcia związane z książką.

Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece więc z uwagą wysłuchały wiadomości na temat pracy oraz roli jaką pełni w niej bibliotekarz. Dowiedziały się również o innych formach pracy jakie oferuje im biblioteka, ale przede wszystkim dostały informacje na temat tego, co należy zrobić, aby stać się jej pełnoprawnym czytelnikiem.

Wyruszyły w podróż, której celem był właśnie „Przystanek Biblioteka”. Poznały bogaty i ciekawy księgozbiór i każdy z nich wybrał coś dla siebie.

Spotkanie z „Mieszkanką biblioteki” to wspaniały czas aby spotkać się z książką. To również czas, gdzie nie ma miejsca na nudę. Największą atrakcją, jak zawsze na takich spotkaniach były oczywiście książeczki z bibliotecznej półeczki. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem i obietnicą następnych wizyt w bibliotece.

Dzieci przekonały się, że biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich.

materiał: Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)