Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Podróż po księgozbiorze. Dzieci miło spędziły czas z książką

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 gościły dzieci z klas IV Sp. Nr 2 wraz ze # swoimi wychowawcami. Dwie grupy IV-klasistów uczestniczyły w zajęciach „Przystanek Biblioteka.”

Miały one jak zawsze na celu promocję i upowszechnianie czytelnictwa wśród przyszłych potencjalnych czytelników. Już od lat Filia Dziecięca właśnie dla nich organizuje zajęcia związane z książką.

Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece więc z uwagą wysłuchały wiadomości na temat pracy oraz roli jaką pełni w niej bibliotekarz. Dowiedziały się również o innych formach pracy jakie oferuje im biblioteka, ale przede wszystkim dostały informacje na temat tego, co należy zrobić, aby stać się jej pełnoprawnym czytelnikiem.

Wyruszyły w podróż, której celem był właśnie „Przystanek Biblioteka”. Poznały bogaty i ciekawy księgozbiór i każdy z nich wybrał coś dla siebie.

Spotkanie z „Mieszkanką biblioteki” to wspaniały czas aby spotkać się z książką. To również czas, gdzie nie ma miejsca na nudę. Największą atrakcją, jak zawsze na takich spotkaniach były oczywiście książeczki z bibliotecznej półeczki. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem i obietnicą następnych wizyt w bibliotece.

Dzieci przekonały się, że biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich.

materiał: Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)