Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Po służbie nie zapomnieli, że są policjantami

fot. arch

fot. arch

Policjantem jest się zawsze, co udowodnili szubińscy patrolowcy, którzy wracając wczoraj po służbie# do domu zatrzymali pijanego motorowerzystę. 64-latek został przekazany wezwanym na miejsce mundurowym. Niebawem będzie się w sądzie tłumaczył ze swojego zachowania.

Wczoraj (10.04.19) po 14.00 szubińscy "patrolowcy", po zakończonej służbie, zostawili w szatni mundury i wyruszyli w drogę do domu. Nie zapomnieli jednak, że są policjantami i muszą reagować w sytuacji, kiedy mają uzasadnione podejrzenie, że doszło do przestępstwa. Tak też zrobili.

Kiedy na trasie zauważyli jadącego przeciwnym pasem motorowerzystę, mającego wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, natychmiast zawrócili i ujęli mężczyznę, a na miejsce wezwali umundurowanych kolegów. Ci przewieźli 64-latka do komisariatu i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że policyjna czujność nie zawiodła. Zatrzymany motorowerzysta miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Mieszkaniec szubińskiej gminy został wraz z motorowerem przekazany rodzinie. Niebawem ponownie przyjdzie mu się spotkać z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)