Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Po francusku szukali różnic i podobieństw. Odbyli kurs językowy

fot. uczestnicy wyjazdu

fot. uczestnicy wyjazdu

Przez ostatnie dni czerpani pełnymi garściami, zdobywając# nową wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Mowa o kolejnej grupie nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, którzy w październiku 2021 r. gościli we Francji w ramach realizacji projektu unijnego.

Po zrealizowanych kursach w Polsce, przyszedł czas na Francję. Grupa 5 nauczycieli: Anita Piechowiak i Edyta Strzyżewska – polonistki, Monika Nowak i Michał Nowak – matematycy oraz Agnieszka Dolacińska – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego wzięli udział w kursie języka francuskiego, który poprowadził Francuz, jednocześnie opiekun grupy – Alain Henry. Ponadto nauczyciele mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę informatyczną, zdobywając nowe umiejętności podczas kursu informatycznego.
Pedagodzy mieli okazję poznać francuski system edukacji, goszcząc w College F.M. Luzel w Plouaret, w którym uczy się 241 uczniów i pracuje 30 nauczycieli. Udali się też z wizytą do prywatnego katolickiego zespołu szkół La Croix Rouge w Brest, w którym dla porównania wiedzę zdobywa 4000 uczniów, a pracuje ponad 300 nauczycieli. Uczestnicy projektu obserwowali zajęcia języka angielskiego, matematyki, wychowania fizycznego i zintegrowane w klasie I. Wizyta w tych dwóch placówkach zaowocowała nowym doświadczeniem i zdobytą wiedzą. Cenne było spotkanie z kierownictwem zespołu szkół w Brest, podczas którego omówiono podobieństwa i różnice w systemach edukacyjnych, funkcjonujących w Polsce i we Francji. Poznanie zaplecza technicznego szkoły to kolejny punkt wizyty. W zespole funkcjonuje kilka warsztatów, m.in.: samochodowy, elektroniczny, logistyczny, pracownia projektowania i szycia odzieży oraz sale komputerowe.

Nauka języków przeplatała się z odkrywaniem kultury bretońskiej, poznawaniem zwyczajów, architektury, zabytków, przyrody oraz tej smacznej strony każdej kultury – kuchni.

Przypomnijmy, iż projekt, dzięki któremu nauczyciele udali się do Francji, realizowany jest w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Materiał: Marta Podemska - koordynator ds. promocji projektu

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
Budowa hal
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)