Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2019

Plany „nie wypaliły”. Na razie nowej siedziby biblioteki nie będzie

fot. archiwum

fot. archiwum

Plany budowy biblioteki w Nakle na razie spaliły na panewce. Gmina Nakło na #jej realizację nie ma pieniędzy i nie udało się także pozyskać żadnego dofinansowania.

Ani w tym, ani w przyszłym roku nie będzie budowy nowej siedziby dla Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle. Obiekt o powierzchni 800 metrów kwadratowych miał powstać bezpośrednio przy budynku Nakielskiego Ośrodka Kultury, przylegając do niego jedną ścianą. Wejście zaplanowano wprost z nakielskiego parku przy al. Mickiewicza. Miał on stać się nowoczesnym centrum czytelniczym, z dodatkowymi salami, w których miało kwitnąć kulturalne życie Nakła. Gmina wnioskowała także o dofinansowanie na ten cel, ale bezskutecznie.

Nową nadzieją na pozytywne zaopiniowanie złożonego przez gminę wniosku i uzyskanie dofinansowania miał być zabieg przekazania ziemi pod budowę, gdzie gmina sama sobie ją przekazała. Zaktualizowano także kosztorys. W związku z tym radni wiosną podjęli nawet uchwałę, idąc za argumentacją burmistrza Nakła Sławomira Napierały i dyrektora placówki Mariusza Skoczka. Tymczasem, mimo tych zabiegów, po raz kolejny wniosek o dodatkowe pieniądze odrzucono. – PiMBP w Nakle aplikowała do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa celem dofinansowania na budowę. Ogółem do programu wpłynęły 153 wnioski, z czego 22 rozpatrzono pozytywnie. Niestety, nakielska biblioteka nie znalazła się w gronie beneficjentów – wyjaśnił Skoczek, który jednocześnie zapewnił, że biblioteka nadal będzie czyniła starania, aby takie dofinansowanie pozyskać.

Inwestycja ta została już przesunięta na kolejne lata w gminnej Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wszystko więc wskazuje na to, że jeżeli w ogóle dojdzie do budowy biblioteki, to nie w najbliższych dwóch latach.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (19)

  o jejku, w dniu 28-12-2019 18:06:03 napisał:

  Skoczek dostał to stanowisko po lini parti,podobnie jak Tchorzewski w agencji rolnictwa,on dopiero sie uczy ,zalatwi cos za pare lat.A moze wcale,jak wyleci za niekompetencje.Szkoda mieszkancow Nakła!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (13)

  Pa, w dniu 28-12-2019 18:28:41 napisał:

  czy do czytania książki potrzebny jest DYREKTOR?

  odpowiedz

  • 5 (17)

  w PiSdu z taką robotą, w dniu 28-12-2019 18:30:50 napisał:

  PARTIA czuwa, PARTIA radzi, PARTIA wszędzie dupę wsadzi.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Nn, w dniu 28-12-2019 18:45:16 napisał:

  I dobrze, kto to widział żeby bibliotekę budować na rogatkach miasta. Nikt tam nie pójdzie, jak zwykle o prostym czytelniku władze nie myślały tylko o tym aby ją z Nokiem połączyć. O to przecież chodzi burmistrzowi. W innych miastach miejsce dla biblioteki jest w centrum tylko nie w Nakle.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  grabowski genas, w dniu 28-12-2019 19:15:46 napisał:

  skoczek napisz do rydzyka

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Mieszkaniec tego bloku, w dniu 29-12-2019 08:44:17 napisał:

  Szkoda bo panie które tam pracują czują się najważniejsze i niestety parkują swoje samochody tak, że czasami jest problem żeby przejechać przez parking z tylu bloku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Wyborca, w dniu 29-12-2019 09:46:14 napisał:

  napierala jak finanse

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Anna, w dniu 29-12-2019 12:11:24 napisał:

  Panie z biblioteki należy najpierw uświadomić, że to my czytelnicy jesteśmy najważniejsi, a nie one!!! Po co pracownikom, którzy są w pracy za karę nowa biblioteka. Może dyrektor zwróciłby na to uwagę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (11)

  obywatel, w dniu 29-12-2019 13:58:27 napisał:

  Czy jest aż tylu chętnych do czytania książek że nie można się pomieścić w starej siedzibie? Czy może Pan Derektor ma za mały gabinet ?

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Cc, w dniu 29-12-2019 15:26:59 napisał:

  Jeszcze co,kolejny prywatny folwark! .

  odpowiedz

  • 2 (2)

  kibic, w dniu 30-12-2019 12:22:19 napisał:

  Po o spółka sport w Nakle i połączenie biblioteki z NOK iem.czy będzie przez to więcej czytelników i osób uprawiających sport.A może o stołki chodzi? W Polsce MOSiR działają w każdym województwie,w Nakle nie można.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  kora, w dniu 30-12-2019 14:58:56 napisał:

  Przecież połączenie NOK-u i biblioteki zostało negatywnie zopiniowane przez wojewódzkie władze! A mimo tego będą łączyć te dwie instytucje? Gdzie oni chcą tę bibliotekę postawić, na placu zabaw czy na parkingu NOK?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  nakielanin, w dniu 31-12-2019 14:37:36 napisał:

  Zastanawiam się,dlaczego radni nie planują takich rozwiązań 20 lat w przód.łatwiej wówczas o pieniądze.Ciekawa jestem,kiedy pan burmistrz i s-ka,starosta zaplanują chodniki do Łubaszcza,Olszewki,Karnowa. Czy przypadkiem nie są to obowiązki włodarzy?Żeby nam się żyło lepiej i bezpieczniej,takich rozwiązań władze nie przewidują.Mieszkańcy myślą perspektywicznie,władza nie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)