Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Placówki biblioteczne wzbogaciły się o wartościowa publikację

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią wzbogaciła się o wartościową #i bardzo potrzebną publikację naukową "Na pograniczu Krajny i Pałuk. Dzieje powiatu nakielskiego” pod redakcją Sławomira Łanieckiego.

Monumentalna monografia w wyczerpujący sposób ukazuje historię ziem, wchodzących w skład dzisiejszego powiatu nakielskiego na przestrzeni wieków, aż po współczesność. Oprócz wątków historycznych zawarto w niej tematy związaną z kulturą ludową, środowiskiem georaficzno-przyrodniczym, architekturą i zabytkami. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą publikacją, która jest już dostępna we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Pragniemy wyrazić swoje podziękowanie Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią za nieodpłatne przekazanie monografii i zasilenie bibliotecznego księgozbioru.

Film można zobaczyć tutaj 

materiał: Mariusz Skoczek PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)