Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Piłkarskie święto w Nakle. Czarni zmierzyli się z Zawiszą

Wczorajsze popołudnie przyciągnęło na stadion w# Nakle dawno niewidzianych tak licznie kibiców. A to dlatego, że w ramach regionalnego Pucharu Polski, Czarni zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz.

Po wyeliminowaniu z regionalnego Pucharu Polski, wyżej notowanego rywala z Białych Błot, w kolejnej rundzie los reaktywowanych Czarnych Nakło skojarzył z Zawiszą Bydgoszcz, który kilka sezonów temu przechodził przez to samo. Był to mecz przyjaźni, bowiem gmina Nakło okazała pomoc i pozwoliła rozgrywać mecze na stadionie w Potulicach, w momencie gdy od klubu odwrócili się bydgoscy włodarze. Kibice o tym nie zapomnieli i podziękowali poprzez wywieszone banery. Samo starcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, a sam bilet kosztował symboliczne 4 zł. Organizatorzy przygotowali specjalnie na tę okazję stoisko z grillowanymi kiełbaskami, a na młodszych czekała budka z lodami.

Przed pierwszym gwizdkiem w tym spotkaniu odśpiewano hymn państwowy i piłkarze wybiegli na boisku. IV-ligowy Zawisza Bydgoszcz był zdecydowanym faworytem tego meczu i od początku przejął inicjatywę. Pierwszy gol padł w 12. minucie po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony i celnym strzale głową z 5 metra. Ani na chwilę ataki bydgoszczan nie ustawały, ale w kolejnych sytuacjach górą był Filip Wika, broniąc pewnie strzały po ziemi. W 30. minucie niewiele mógł jednak zdziałać. Po kolejnym dośrodkowaniu, ale tym razem z lewej strony piłkę nieszczęśliwie odbił Gracjan Belt, wykładając piłkę rywalom, którzy nie mieli problemów z wbiciem jej do pustej bramki. 120 sekund później po raz kolejny pogubiła się obrona Czarnych i po raz trzeci piłkę z siatki wyciągał Wika. W 38. minucie goście odebrali piłkę przed polem karnym gospodarzy, szybko dośrodkowali i zdobyli gola, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. Nakielanie w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji.

Druga część wyglądała podobnie do pierwszej. Zawisza atakował, a Czarni dzielnie się bronili. Niestety, popełniali proste błędy, jak choćby w 51. minucie, kiedy Marek Marach niefortunnie dograł piłkę wprost na nogę rywala. Obyło się jednak w tym przypadku bez konsekwencji. Między 57. a 59. minutą piłkarze z grodu nad Brdą wyprowadzili dwa skuteczne ciosy, powiększając prowadzenie do pięciu bramek. 6 minut później wreszcie pierwszy groźny strzał oddali miejscowi. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Jakub Kościesza, zmuszając do obrony bramkarza przyjezdnych.

10 minut później miała miejsce najlepsza okazja Czarnych. Po udanej grze z klepki piłkę na 30. metrze otrzymał Mikołaj Jaruzal, który wypatrzył uciekającego prawym skrzydłem Filipa Kuczkowskiego. Ten znalazł się przed bramkarzem, ale fatalnie uderzył i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. W ostatnich minutach dominacja gości zaczęła być przygniatająca i skończyła się źle dla gospodarzy. W niegroźnej sytuacji we własnym polu karnym faulował Marach i sędzia wskazał na „11”. Było 0:6. 4 minuty później kosztowną stratę popełnił Sebastian Muzolf. W tym przypadku Czarni nie mieli tyle szczęścia, co w 51. minucie i stracili bramkę. W doliczonym czasie gry zmęczeni gospodarze nie przypilnowali linii spalonego, a goście ustalili wynik meczu.

Czarni Nakło – Zawisza Bydgoszcz 0:8 (0:3)

Oceń artykuł: 34 19