Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

02 sierpnia 2021

Piknik rodzinny na przystani. Mundurowi przygotowali liczne atrakcje

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Policjanci z nakielskiej jednostki zaprezentowali swoją pracę w# trakcie pikniku rodzinnego organizowanego wczoraj (01.08.21) na nakielskiej przystani wodnej. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

Wczoraj (01.08.21) na nakielskiej przystani wodnej odbył się piknik rodzinny pn.: „Rozrywka Last Minute”, której organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Nakło oraz Starosta Nakielski. Do przedsięwzięcia włączyli się także nakielscy policjanci.

Policyjne atrakcje dla uczestników pikniku przygotowali mundurowi z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, dzielnicowi oraz przewodnik psa służbowego z Nakła. Uczestnicy festynu mieli możliwość posłuchać na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i dowiedzieć się, jak wygląda tresura zwierzęcia. Każdy chętny mógł wsiąść „za stery” radiowozu, a także odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, z czego chętnie korzystały uczestniczące w festynie dzieci. Dorośli natomiast próbowali przemierzać tor przeszkód z założonymi na oczach alkogoglami.

Prócz zabawy oraz prezentowania swojej pracy, mundurowi nie zapomnieli także o profilaktyce. Z uczestnikami festynu rozmawiano na temat skutków jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu przez kierowców. Podczas tych rozmów policjanci przekazywali materiały profilaktyczne ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Ponieważ festyn odbył się na przystani, policjanci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” informowali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk oraz przypominali rodzicom o konieczności wzmożonego nadzoru nad dziećmi przybywającymi na kąpieliskach. Dzielnicowy przypomniał również, jak zmieniły się przepisy dotyczące korzystania z urządzeń wodnych przez osoby będące pod działaniem alkoholu.

Policyjne stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Najbardziej zadowolone były dzieci, którym policjanci rozdawali odblaski, kolorowanki i inne drobne upominki.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 39 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)