Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Piknik integracyjny „Drewno jest z lasu”. Warsztaty, wystawy i konkurs

Dnia 6 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się spotkanie integracyjne, na którym promowano drewno jako #główny surowiec budowlany. Wśród zaproszonych gości przybyli: wicestarosta nakielski - Tomasz Miłowski, przedstawiciele: Rady Sołeckiej Karnowa – Magdalena Grochowska, Rady Rodziców ZSS w Karnowie – Paulina Mazurek i Wiesław Wiśniewski, Koła Gospodyń Wiejskich w Karnowie – Bernadeta Zygmunt oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni – Agnieszka Maciejewska.

Piknik miał na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom misji Lasów Państwowych, którą przedstawili nam panowie z Nadleśnictwa Szubin – leśniczy Maciej Trzebiatowski i leśniczy Przemysław Kornet. Panowie zwrócili uwagę na znaczenie lasów w życiu człowieka, a także na właściwe zachowanie w lesie i dbanie o przyrodę.

Na początku spotkania dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie – Mariusz Dereziński, jako gospodarz uroczystości przywitał gości i przedstawił rolę naszej szkoły, jako beneficjenta dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego w konkursie „Drewno jest z lasu”. Następnie uczniowie naszej szkoły pokazali swój talent aktorski i taneczny w przedstawieniu teatralnym „Romeo i Julia” oraz leśnym tańcu, przygotowanymi przez nauczycieli Alicję Splitt i Małgorzatę Brząkowską. W dalszej części pikniku odbyły się warsztaty stolarskie i warsztaty plastyczne, gdzie wszyscy mieli możliwość spróbować wypalania w drewnie, przybijania gwoździ, szlifowania, a także malowania farbami, klejenia i tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy przygotowane przez nauczycieli: wystawa darów leśnych, wystawa wyrobów z drewna oraz wystawa prac uczniów. Była też możliwość poczęstowania się słodkościami w leśnej kawiarence. Na zakończenie miło spędzonego czasu zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna zaśpiewała leśne piosenki „przy ognisku” oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ”Drewno jest z lasu”.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Szubin – panu Jakubowi Sokołowskiemu za przekazanie nam pięknych choinek.

Materiał: Agnieszka Kominiak-Ulatowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)